banner211

Vanlılar sokağa çıkma yasağının ardından şehir merkezine indi

 İçişleri Bakanlığı tarafından yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında 2 gün süreyle il sınırları içinde getirilen sokağa çıkma yasağının sona erdiği günün ardından Van halkı kentin en işlek caddelerinde yoğunluk oluşturdu.

Vanlılar sokağa çıkma yasağının ardından şehir merkezine indi

İçişleri Bakanlığı tarafından 2 gün süreyle il sınırları içinde getirilen sokağa çıkma yasağı, gece 00.00 itibariyle son bulmuştu. Yeni tip korona virüsle mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağının son bulmasının ardından Van’daki en işlek cadde ve sokaklarda yoğunluk oluştu. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de korona virüsü nedeniyle tedbirler sürüyor. İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın dört bir tarafına yayılan korona virüsü, Türkiye’de de tedbirler alınmasına neden oldu. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığınca geçtiğimiz cuma gecesi büyükşehirlerde 48 saat sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Yasak kapsamında hafta sonu hayalet şehre dönen Van'da bugün vatandaşlar şehir merkezine indi.
Yoğun caddelerde sosyal mesafeye dikkat edilmesi noktasında çok sayıda polis ekibi görev alıyor. Ekipler, kısıtlama getirilen Cumhuriyet Caddesi’nde sosyal mesafe kuralına uymayarak yan yana yürüyen vatandaşları ikaz ediyor.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hareket halindeki cehaletten daha korkunç bir risk yoktur.
Hareket halindeki cehaletten daha korkunç bir risk yoktur. - 13 ay Önce

BUNUN ADI CEHALET, SORUMSUZLUK VE SÜRÜ PSİKOLOJİSİDİR. Herhangi bir işte çalışmayan, hiçbir zorunluluğu olmayan sadece gezinmek, güya stres atmak için çıkan akıllılara diyecek söz bulamıyorum . Vali Bey çarşıya çıkma yasağı getirin. İl Hıfzıssıhha Kurulu neyi bekliyor?

Sedat
Sedat - 13 ay Önce

Ya inanılmaz bir görüntü yazık ama çok yazık. Bu kadar duyarsız insan ne diye orda. Hadi onuda geçtik şu telefoncuların hali ne. Cafelerden daha çok virüs bulaşacak olan yerler. Telefoncuları kapatın. Valim Allah rızası için kapatın Telefoncuları.

Can
Can - 13 ay Önce

Akıl alır gibi değil gerçekten. Bu manzara hiç bir yerde Yok sanki hiç bir şey yokmuş gibi davranmak hem birey hem de toplum sağlığını hiçe saymaktır. Valiliğin acil önlem alması gerekiyor artık...