banner166

Yeni Van Valisi 'Belli Oldu!

Van Valisi Murat Zorluoğlu’nun geçtiğimiz haftalarda Trabzon’a büyükşehir belediye başkan adayı olarak gitmesi üzerine boşalan Van Valiliği koltuğuna kimin oturacağı belli oldu. Van’da 2 yıla yakın bir süre görev yaptıktan sonra kentin sevgilisi haline gelen Zorluoğlu’nun yerine bölgeden bir isim Van Valisi olarak atandı. Kentte Vali ve kaymakamların aynı zamanda kayyum olarak da görev yapması nedeniyle herkesin merakla beklediği Van Valiliği’ne Ardahan Valiliği’ni yürüten Mehmet Emin Bilmez atandı.

Yeni Van Valisi 'Belli Oldu!

Van Valisi Murat Zorluoğlu’nun geçtiğimiz haftalarda Trabzon’a büyükşehir belediye başkan adayı olarak gitmesi üzerine boşalan Van Valiliği koltuğuna kimin oturacağı belli oldu. Van’da 2 yıla yakın bir süre görev yaptıktan sonra kentin sevgilisi haline gelen Zorluoğlu’nun yerine bölgeden bir isim Van Valisi olarak atandı. Kentte Vali ve kaymakamların aynı zamanda kayyum olarak da görev yapması nedeniyle herkesin merakla beklediği Van Valiliği’ne Ardahan Valiliği’ni yürüten Mehmet Emin Bilmez atandı. Bingöl doğumlu olan Bilmez, bir dönem de Muradiye kaymakamlığı yapan ve ilk Valilik deneyimini de Ardahan’da yapan bir isim olarak dikkat çekiyor.


Van’ın haftalardır cevabını aradığı soru olan “Van Valisi kim olacak?” sorusu cevabını buldu. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Van Valiliğine Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vali atamalarına ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Bugünkü sayıda yer alan karara göre, Van Valiliğine Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez atandı.

 

YOLU VAN’DAN GEÇMİŞTİ, İKİNCİ VALİLİK YERİ VAN OLDU

 

Bilmez daha önce Muradiye kaymakamlığı görevinden bulunurken bunun dışında mahalli idareler gibi tecrübelerin bulunmasıyla da dikkat çekiyor. İlk Valilik deneyimine 2017 yılında başlayan Bilmez, 1 yıl gibi kısa bir süre sonra da Van Valisi olarak görevlendirildi. 

 

BİLMEZ KİMDİR?

 

24.12.1990 tarihinde Elazığ kaymakam adaylığına atandı. 1 yılı İngiltere’de olmak üzere 3,5 yıl süren kaymakamlık stajından sonra, sırasıyla kaymakam olarak Rize-İkizdere, Elazığ-Ağın, Van-Muradiye ve Konya-Sarayönü ilçelerinde çalıştı. 2005 yılında Ankara ve Edirne’de 8 aylık kısa dönem askerlik yaptı. 01.09.2009 tarihinde İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü bünyesinde daire başkanı olarak atandı. İnceleme ve Soruşturma Daire Başkanı olarak üç yıl çalıştıktan sonra 15.04.2011 tarihinde aynı kurumda Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 10.09.2016 – 21.06.2017 tarihleri arasında Mahalli İdareler Genel Müdürü Vekilliği yaptı. 13.06.2017 tarihli ve 2017/10458 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Ardahan Valisi olarak atandı. Bilmez, dün itibariyle de Van Valisi olarak atandı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 15:45
YORUM EKLE