Yolu Van'dan geçen dünyaca ünlü Hamdi Ulukaya'nın girişim ekibinde bir Vanlı...

Amerika’nın en hızlı büyüyen ve en yenilikçi ilk 10 şirketi arasında yer alan Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya’nın genç girişimcileri desteklemek ve Türkiye’den dünya markaları çıkmasına katkıda bulunmak için başlattığı Hamdi Ulukaya Girişimi, 4 yılda Anadolu’nun dört bir yanından gelen 286 girişimciye Türkiye ve Amerika’da girişimcilik desteği verdi.

Yolu Van'dan geçen dünyaca ünlü Hamdi Ulukaya'nın girişim ekibinde bir Vanlı...

Amerika’nın en hızlı büyüyen ve en yenilikçi ilk 10 şirketi arasında yer alan Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya’nın genç girişimcileri desteklemek ve Türkiye’den dünya markaları çıkmasına katkıda bulunmak için başlattığı Hamdi Ulukaya Girişimi, 4 yılda Anadolu’nun dört bir yanından gelen 286 girişimciye Türkiye ve Amerika’da girişimcilik desteği verdi. Hamdi Ulukaya Girişimi 4. Dönem başvuruları ise 8 Aralık’a kadar  www.ulukayagirisimi.com adresinden yapılabilecek. Yabancı dil veya üniversite şartı aranmayan programa katılım için tek kriter hayallerine inanmak! New York’ta düzenlenecek programa katılmaya hak kazanan girişimci adaylarına aylık 500 TL burs veren Hamdi Ulukaya Girişimi, İstanbul ve New York’ta düzenlenen program boyunca tüm giderleri de karşılıyor


Vanlı genç girişimci Rümeysa Ruken Polat, geleneksel Van Kiliminden ürettiği tasarım kıyafetleri “Rumii” markasıyla kadın ve gençlerin işsizliğine çözüm getirip, kaynak yaratmalarına olanak sağlamak ve yerel kalkınmayı canlandırmak üzere Hamdi Ulukaya Girişimi’ne  başvurmuştu. Ülke çapında 35 bin başvuru arasından New York’taki girişimcilik programına katılma hakkı kazanan 24 girişimci arasına giren Vanlı genç ve çalışkan girişimci ABD’ye gitti. Şimdi ise başvurduğu girişim fikrini hayata geçirme yolunda çalışmalarına devam ediyor.

SABAH

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihat
Nihat - 7 ay Önce

Helal olsun