AK Parti Van'da 5 ilçe sonucuna itiraz etti!

Türkiye genelinde seçim sonuçlarına itirazların, İstanbul'daki yeniden sayımı konuştuğu süreçte Van'daki seçim sonuçları ile ilgili de flaş bir hamle geldi.

AK Parti Van'da 5 ilçe sonucuna itiraz etti!

ŞEHRİVAN HABER - Van'da HDP'nin büyükşehir ve 9 ilçeyi AK Parti'nin de 4 ilçeyi aldığı seçim sonucunun ardından partiler bir çok ilçeye itiraz etti.

Dün Ak Parti'nin Erciş'e, HDP'nin Gevaş'a itiraz ettiği haberinin gelmesinin ardından bugün yeni itirazların yapıldığı bilgisi geldi. Edinilen bilgiye göre AK Parti Van'da 5 ilçenin seçim sonuçlarına itiraz etti.

AK Parti İl Başkanlığı bugün il binasında bir toplantı yaparak seçim sonuçlarını değerlendirdi. İl başkanlığı tarafından yapılan değerlendirmenin ardından itirazlarla ilgili de bazı değerlendirmeler paylaşıldı. Türkmenoğlu, itirazlarla ilgili olarak: "Bahçesaray, Çatak, Gevaş ve Gürpınar ilçelerimiz AK Parti belediyeciliği ile hizmet anlayışını tercih ederek belediye başkanlığını kazanmıştır. Diğer ilçelerimizde seçim sonuç tutanaklarına tarafımızdan gerekli itirazlar yapılmış ve süreç takip edilmektedir. Tutanakların yasaya aykırı bir şekilde düzenlendiği, tutanakların birçoğunda kullanılan zarf ve oy pusulalarının oy sayısının birbiriyle uyuşmadığı ve geçersiz sayılan oyların geçersizlik sebebinin tutanağa yansıtılmadığı gibi itirazlarımız oldu. Oyların yeniden sayılmasıyla birlikte sonuçları yeniden sizlerle paylaşacağız" dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 14:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer
ömer - 1 yıl Önce

Seçimde başkan olarak görevliydim. Pusula sayımı zor değil. VAllahi zor değil ya. Zor olan nedir biliyor musunuz; saçma sapan evraklar. Boş yere kafa karıştıran bir sürü evrak var. Toplam zarf sayısı, pusula sayısı, toplam pusula sayısı, geçersiz pusula sayısı, iptal edilen pusula sayısı, büyükşehir belediyesi pusula sayısı, büyükşehir belediyesi geçersiz pusula sayısı, büyükşehir belediyesi iptal edilen puuala sayısı, ilçe belediyesi pusula .... Bu kadar keşmekeşe inanın gerek yok. Sadece geçerli , geçersiz ve boş pusulalar sayılıp basit bir tutanakla belirtilirse hiç kimsenin kafası karışmaz. Kimse de itiraz etmez. Zarf sayısı ile pusula sayısını tutturmak için matematiğin anasını ağlatıyoruz. Bunun yanında yanımıza partilerden gelen ve okuma yazması dahi şüpheli yardımcılar olunca işin tam suyu çıkıyor.