AK Parti'de milletvekilliği seçimi için sürpriz hamle!

Adayların büyükşehirlerde yoğunlaştığı AK Parti’de, teşkilatta ‘ağır abi’ olarak tabir edilen bazı isimler, seçim bölgelerinden farklı şehirlerden aday olacak.

AK Parti'de milletvekilliği seçimi için sürpriz hamle!

Bu isimler böylelikle aday gösterildikleri illerde de AK Parti’ye ilginin artmasını ve teşkilatın canlanmasını sağlayacak.
 
 AK Parti'de önemli isimlerin Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerden aday olması bu illerin listelerinde sıkışmaya neden oldu. Bu gelişme üzerine Genel Merkez, “Ağır abi” diye tabir edilen bazı isimleri başka illere gönderme kararı aldı.
 
AK Parti, önemli isimlerin büyükşehirlerde yoğunlaşması nedeniyle 2011 seçimlerine benzer bir yönteme başvurdu. Buna göre partinin ağır topları kendi seçim bölgelerinde değil, farklı seçim çevrelerinden aday gösterilecek.
 
CANLILIK KATACAKLAR
 
Başbakan Yardımcılarından Numan Kurtulmuş ve Yalçın Akdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, Ar-Ge Başkanı Ekrem Erdem, Ekonomi İşleri Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, Mali ve İdari İşler Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati gibi isimlerin illere gönderileceği belirtildi. Bu yöntemle hem büyükşehirlerdeki yoğunluk azaltılacak hem de diğer şehirlerde bir canlanma sağlanmış olacak. 2011'de de uygulanan yöntemle teşkilat canlanacak.

Yeni Şafak

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 12:57
YORUM EKLE