BDP seçim startını Van’da verecek

BDP Van'da 15 Ocak'ta yapacağı bölge mitingiyle seçim çalışmasını başlatacak.

BDP seçim startını Van’da verecek

BDP'nin 15 Ocak'ta Van'da yapacağı mitinge BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, DTK yöneticileri, bölgedeki BDP milletvekilleri ve Belediye Başkanları katılacak. Miting öncesi BDP İl binasında basın toplantısı yapan düzenleme komitesi Başkanı Ahmet Aygün, mitingin şölen havasında geçeceğini söyledi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Çarşamba günü Van’da düzenleyeceği miting ile seçim startı verecek. Mitinge Genel Başkan Selahattin Demirtaş, DTK yöneticileri, bölgedeki BDP milletvekilleri ve Belediye Başkanları katılacak. Çarşamba günü düzenlenecek olan miting ile ilgili gazetecilerin karşısına geçen düzenleme komitesi Başkanı Ahmet Aygün, mitingin şölen havasında geçeceğini belirtti.

SEÇİM STARTI VAN’DA VERİLECEK

Aygün, “Mitingimizle İsviçre'nin Cenevre kentinde Rojava (Suriye'nin kuzeyinde Kürtler'in yaşadığı bölge) Kürtleri'nin statüsünün de belirleneceği toplantıyı selamlayacağız. Onlar için alanlarda olacağız. Ayrıca artık Kürtlerin kendi kendilerini yönetebileceklerini haykıracağız. Seçim startını vereceğimiz mitingimiz yerel sanatçıların konserleriyle şölen havasında geçecek.” Dedi. 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2014, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER