“Borç için umarım yine hakaret yemeyiz”

AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan İl teşkilatı ile birlikte seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

“Borç için umarım yine hakaret yemeyiz”

Yaklaşan yerel seçimler öncesi AK Partide seçim çalışmalarına devam ediyor. Sivil Toplum Örgütleri, dernek ziyaretleri, Ev ziyaretleri ve esnaf gezileri ile seçim çalışmalarına start veren İl teşkilatı ve Büyükşehir adayı Osman Nuri Gülaçar’a İl Milletvekilleri de katıldı. Cumhuriyet Caddesi, Belediye Pasajı, Yeraltı Çarşısı, Ezberciler Pasajı, Kültür Sarayı civarında ki esnaflara bir dizi ziyaret gerçekleştiren AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Osman Nuri Gülaçar’a destek istediklerini belirtti.

ORHAN: ÇÖZÜM SÜRECİNİ KORUYUN

Ak Parti İl teşkilatı seçim çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir adayı Osman Nuri Gülaçar’a destek olmak için Van’da bulunan Milletvekili Gülşen Orhan esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Çarşı merkezindeki birçok esnafın sorun ve sıkıntıları dinleyen Milletvekili Gülşen Orhan, esnaflardan Gülaçar için destek istedi.

Esnaflardan çözüm sürecini korumalarını isteyen Orhan, Hükümetin iktidar süresi boyunca defalarca darbe girişimleriyle karşılaştığını, bu girişimlerin ise değişik versiyonlarla geldiğini, esas hedefin ise, Türkiye barışının olduğunu vatandaşlarla paylaştı.

“UMARIM 780 MİLYON BORÇ İÇİN HAKARET ETMEZLER”

Van Belediyesinin çalışmaları ile ilgilide konuşan Orhan, Mevcut belediyenin, 5 yıl evvel verdiği sözleri tutmadığını, 5 yıl bekledikten sonra bu sonbaharda altyapısını hazırlamadan apar topar belli sokaklara asfalt döktüğünü, Van’ın içme suyunu, imar planını, parkını, spor salonunu, yüzme havuzunu hükümetin yaptığını söyledi.

Orhan, “Millete hesap vermeyen bir zihniyetin demokrasiden söz etmesi, onları demokrat yapmıyor. Halka dedikleri şu; biz aday olarak başka illerden aday getiririz, sorgulamayın siz oy verin diyorlar. Biri kendilerine bir soru sorduğunda da cevaben; hakaret ediyorlar. Eski belediyenin 180 trilyon borcu olduğunu söyleyip, her defasında bu borcu kendilerine engelmiş gibi vatandaşa sundular. Yani mağdur edebiyatı yapan bu yönetim, bu şekilde dönemi geçirdiği için yapılması gereken yatırımlara, suya, rahat ulaşıma, kar temizliğine, park ve bahçeye, otoparka, sosyal projelere ve temiz sokaklara icraat sergilemedi. Şimdi ise bu belediyenin 780 trilyon borcu olduğundan bahsediliyor. Umarım sorduğumuz için yine hakaret etmezler.” dedi.

Milletvekili Orhan’ın esnaf gezisine İl Başkan vekili Abdulhekim Karabıyık, il yönetim kurulu üyeleri Cemal Hasar, Selahattin Biçek, Bahçesaray ilçe Başkanı Cumali Sabırlı ve yönetimi eşlik etti. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER