Çelik: Van dahil 20 büyükşehiri alırız!

AK Parti'nin oy oranının yüzde 50 bandında olduğuna dikkat çeken Çelik, "30 büyükşehirin en az 20'sini kazanacağımızı tahmin ediyoruz" dedi.

Çelik: Van dahil 20 büyükşehiri alırız!

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'ten iddialı yerel seçim tahmini. Gazetecilerle sohbetinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çelik, 17 Aralık ve sonrasında gelen operasyonların oy oranlarını olumsuz etkilemediğini belirtti.

"OYUMUZ YÜZDE 50 BANDINDA"

17 Aralık operasyonu sonrası Ak Parti'nin oy oranının azalacağı iddialarını yalanyana Çelik "Oyumuz yüzde 50 bandında. Yaşananlardan dolayı bize oy vermeyecekler olabilir. Ama bu nedenle oy vermeyi düşünenler de var. Hedefimiz önceki yerel seçimde aldığımız oyun üzerine çıkmak. 30 büyükşehirin en az 20'sini kazanacağımızı tahmin ediyoruz. 47 il belediyesi AK Partili. Bunu 50 yapmak başarıdır" dedi.

"BÖYLE BİR ŞEY YAPMAYIZ"

HSYK'nın yaptığı yeni savcı atamalarını da değerlendiren Çelik, şöyle devam etti: "Cemaatin manivelasına giren savcılar ayrı bir konudur. Ancak iş adamının, esnafın, sıradan vatandaşın ne düşündüğüyle işimiz olmaz. Aksi durumda bu 28 Şubat'taki cadı avına döner. Böyle bir şey yapmayız."

İŞTE ÇELİK'İN BAHSETTİĞİ 20 BÜYÜKŞEHİR

İstanbul, Ankara, Bursa, Trabzon, Samsun, Balıkesir, Manisa, Şanlıurfa, Van, Adana, Konya, Kayseri, Denizli, Gaziantep, Ordu, Hatay, Kahramanmaraş, Kocaeli, Sakarya, Malatya.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2014, 13:16
YORUM EKLE