banner211

'HDP'NİN YÜKSELİŞİNİ DESTEKLİYORUZ'

7 Haziran’daki seçimler Türkiye’de tüm partiler açısından seçimlerin seçimi olarak görülürken hiç şüphesiz HDP’nin alacağı en büyük önemi arzediyor.

 'HDP'NİN YÜKSELİŞİNİ DESTEKLİYORUZ'

Irak’taki Celal Talabani'nin lideri olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Türkiye'deki 7 Haziran seçimleri için 10 ayrı heyet gönderdi. KYB Milletvekili Ferhat Şengavi başkanlığında bir heyet, Van'a gelerek HDP seçim bürosunu ziyaret etti. Şengavi, HDP'nin çok dürüst bir siyaset yaptığını, doğru bir yol izlediğini belirterek “Tüm mazlum halklar HDP'yi destekliyor ve barajı geçmesi için bir mücadele veriyor. HDP'nin yükselişini destekliyoruz” dedi.


Kuzey Irak'tan karayoluyla Van'a gelen Ferhat Şengavi ve beraberindeki 7 kişilik heyeti HDP Van Milletvekili Nazmi Gür ve HDP Van Milletvekili adayı Lezgin Botan karşıladı. Seçim bürosunu ziyaret eden Şengavi, HDP'nin yükselişini gördüklerini bu partinin Türkiye'de barajı aştığını öne sürdü. 

 

‘TÜM HALKLAR HDP’Yİ DESTEKLEMELİ’

Türkiye'de barışın sağlanmasının tüm halkların yararına olacağını belirten Şengavi, “Demokrasi bütün dertlerin dermanıdır. Hiçbir ülke demokrasi ve barışın iyi olmadığını söyleyemez. Tüm mazlum halklar HDP'yi destekliyor ve barajı geçmesi için bir mücadele veriyor. HDP'nin yükselişini destekliyoruz. Kürt halkının birlik ve beraberliği önemlidir. Kürt halkı barış, kardeşlik ve özgürlük istiyor. 7 Haziran seçimlerinde HDP'yi tüm halklar desteklemelidir. 10 grup halinde Türkiye'ye geldik. Biz seçime kadar Van'da kalacağız.” Dedi. Konuşmaların ardından HDP Van Milletvekili Nazmi Gür, KYB Milletvekili ve beraberindeki heyete HDP rozeti taktı.


ŞEHRİVAN HABER – ORHAN AŞAN

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2015, 09:22
YORUM EKLE

banner201