İşte parlamentoya giren 600 milletvekili (TAM LİSTE)

Resmi olmayan kesin sonuçlara göre TBMM'de partilerin milletvekilli dağılımı belli oldu

İşte parlamentoya giren 600 milletvekili (TAM LİSTE)

Resmi olmayan kesin sonuçlara göre TBMM'de partilerin milletvekilli dağılımı belli oldu

 

24 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçlarının açıklanmasıyla Parlamento'daki sandalye dağılımı da belli oldu.

 

Partilere göre, milletvekili dağılımı şöyle gerçekleşti:

 

AK PARTİ: 291

MHP: 49

CHP: 146

İP: 47

HDP: 67

 

İşte il il partileri göre Parlamento'ya giden milletvekilleri:

 

ADANA

 

AK PARTİ: Jülide Sarıeroğlu, Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru,

CHP: Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut

HDP: Tulay Hatımoğulları Oruç, Kemal Peköz

İP: İsmail Koncuk, Mehmet Metanet Çulha..

MHP: Muharrem Varlı, Ayşe Sibel Ersoy

 

 ADIYAMAN

 

AK PARTİ: Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş,

CHP: Abdurrahman Tutdere

 

AFYONKARAHİSAR

 

AK PARTİ: Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven

CHP: Burcu Köksal

İP: Gültekin Uysal

MHP: Mehmet Taytak

 

AĞRI

 

AK PARTİ: Ekrem Çelebi

HDP: Berdan Öztürk, Dirayet Dilan Taşdemir, Abdullah Koç

 

AKSARAY

 

AK PARTİ: İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu

İP: Ayhan Erel

MHP: Ramazan Kaşlı

 

AMASYA

 

AK PARTİ: Mustafa Levent Karahocagil, Hasan Çilez

CHP: Mustafa Tuncer

 

ANKARA 1.BÖLGE

 

AK PARTİ: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Fatih Şahin, Yalçın Akdoğan, Ali İhsan Arslan

CHP: Tekin Bingöl, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu, Gamze Taşcıer

MHP: Mevlüt Karakaya

İP; Koray Aydın, İbrahim Halil Oral

HDP: Filiz Kerestecioğlu Demir

 

ANKARA 2.BÖLGE

 

AK PARTİ: Mustafa Destici, Lütfiye Selva Çam, Emrullah İşler, Orhan yeğin, Arife Polat Düzgün, Zeynep Yıldız

CHP: Murat Emir, Yıldırım Kaya, MHP: Sadir Durmaz, Nevin Taşlıçay

İP: Şenol Bal

 

ANKARA 3.BÖLGE

 

AK PARTİ: Ahmet Naci Bostancı, Asuman Erdoğan, Nevzat Ceylan, Barış Aydın, Hacı Turan

CHP: Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil, Servet Ünsal

MHP: Yaşar Yıldırım, Erkan Haberal, İP, Durmuş Yılmaz, Ayhan Altıntaş

 

ANTALYA

 

AK PARTİ:  Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın Atay Uslu, Kemal Çelik

CHP: Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı

HDP: Kemal Bülbül

İP: Ferihun Bahşi, Hasan Subaşı, Tuba Vural Çokal

MHP: Abdurrahman Başkan

 

ARDAHAN:

 

AK PARTİ: Orhan Atalay

CHP: Öztürk Yılmaz

 

ARTVİN

 

AK PARTİ: Ertunç Erkan Balta

CHP: Uğur Bayraktutan

 

AYDIN

 

AK PARTİ: Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz

CHP:  Tülent Tezcan, Hüseyin Yıldız, Süleyman Bülbül

İP: Aydın Adnan Sezgin

MHP: Deniz Depboylu

 

BALIKESİR

 

AK PARTİ: Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir

CHP: Ahmet Akın, Fikret Şahin, Ensar Aytekin

İP: İsmail Ok

 

BARTIN

 

AK PARTİ: Yılmaz Tunç

CHP: Aysu Bankoğlu

 

BATMAN

 

AK PARTİ: Ziver Özdemir

HDP: Feleknas Uca, Necdet İpekyüz, Ayşe Acar Başaran, Mehmet Rüştü Tiryaki

 

BAYBURT

 

AK PARTİ: Fetani Battal

BİLECİK

AK PARTİ: Selim Yağcı

CHP: Yaşar Tüzün

 

BİNGÖL

 

AK PARTİ: Cevdet Yılmaz, Feyzi Berdibek

HDP: Erdal Aydemir

 

BİTLİS

 

AK PARTİ: Cemal Taşar, Vahit Kiler

HDP: Mahmut Celadet Gaydalı

 

BOLU

 

AK PARTİ: Arzu Aydın, Fehmi Küpçü

CHP: Tanju Özcan

 

BURDUR

 

AK PARTİ: Bayram Özçelik, Yasin Uğur

CHP: Mehmet Göker

 

BURSA

 

BURSA 1.BÖLGE

 

AK PARTİ: Hakan Çavuşoğlu, Mustafa Esgin, Fefik Özen, Emine Yavuz Gözgeç, Ahmet Kılıç

CHP: Lale Karabıyık, Erkan Aydın, Nurhayat  Altaca Kayışoğlu,

İP: İsmail Tatlıoğlu

MHP: İsmet Büyükataman

 

BURSA 2.BÖLGE

 

AK PARTİ: Efkan Ala, Osman Mesten, Vildan Yılmaz Gürel, Zafer Işık, Muhammet Mürfit Aydın, Atilla Ödünç

 

CHP: Orhan Sarıbal, Yüksel Özkan,

İP: Ahmet Kamil Erozan

MHP: Mustafa Hidayet Vahapoğlu

 

ÇANAKKALE

 

AK PARTİ: Bülent Turan, Jülide İskenderoğlu,

CHP: Muharrem Erkek, Özgür Ceylan

 

ÇANKIRI

 

AK PARTİ: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitoğlu

 

ÇORUM

 

AK PARTİ: Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu

CHP: Tufan Köse

 

DENİZLİ

 

AK PARTİ: Cahit Özkan, Şahit Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök

CHP: Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan, Haşim Teoman Sancar

İP: Yasin Öztürk

 

DİYARBAKIR

 

AK PARTİ: Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat

HDP; Aydın Selçuk Mızraklı, Salihe Aydeniz, İmam Taşçıer, Remziye Tosun, Hişyar Özsoy, Semra Güzel, Garo Paylan, Dersim Dağ, Musa Farisoğulları

 

DÜZCE

 

AK PARTİ: Fahri Çakır,  Ayşe Keşir

MHP:  Ümit Yılmaz

 

EDİRNE

 

AK PARTİ: Fatma Aksal

CHP: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan

İP: İmren Çakırlar

 

ELAZIĞ

 

AK PARTİ: Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ

CHP: Gürsel Erol

 

ERZİNCAN

 

AK PARTİ: Süleyman Karaman, Burhan Çakır

 

ERZURUM

 

AK PARTİ: Recep Akdağ, Zehra Taşkesenlioğlu, Selami Altınok, İbrahim Aydemir

İP: Muhammet Naci Cinisli

MHP: Kamil Aydın

 

ESKİŞEHİR

 

AK PARTİ: Nabi Avcı, Harun Karacan, Emine Nur Günay

CHP: Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü,

İP: Arslan Kabukcuoğlu, Metin Nurullah Sazak

 

GAZİANTEP

 

AK PARTİ: Abdülhamit Gül, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Abdullah Nejat Koçer, Derya Bakbak, Ali Şahin, Müslüm Yüksel, Mehmet Sait Kirazoğlu

CHP: Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan

HDP: Mahmut Toğrul

İP: İmam Hüseyin Filiz

MHP: Ali Muhittin Taşdoğan, Sermet Atay

 

GİRESUN:

 

AK PARTİ: Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk

CHP: Necati Tığlı

GÜMÜŞHANE

AK PARTİ: Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş

 

HAKKARİ:

 

HDP: Leyla Güven, Sait Dede, Özgür Zeydanoğlu

 

HATAY

 

AK PARTİ:  Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi

CHP: Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal,  İsmet Tokdemir

HDP: Barış Atay Mengüllüoğlu,

MHP: Lütfi Kaşıkçı, İbrahim Gül

 

IĞDIR

 

HDP: Habip Eksik

MHP: Yaşar Karadağ

 

ISPARTA

 

AK PARTİ: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, Mehmet Uğur Gökgöz

İP: Aylin Cesur

 

İSTANBUL 1.BÖLGE

 

AK PARTİ: Berat Albayrak, Nurettin Canikli, Mustafa Ataş, Erol Kaya, Vedat Demiröz, Ravza Kavakcı Kan, Osman Boyraz, İsmet Uçma, Mihrimah Belma Satır, Ahmet Berat Çonkar, Hulusi Şentürk, Müşerref Pervin Tuba Durgut, Eyüp Özsoy, Serkan Bayram, Fatih Süleyman Denizolgun

CHP: İbrahim Özden Kaboğlu, Mehmet Akif Hamzaçebi, Gamze Akkuş İlgezdi, Onursal Adıgüzel, Fethi Açıkel, Gürsel Tekin, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, Mahmut Tanal, Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Hüseyin Emre Bağce

HDP: Pervin Buldan, Musa Piroğlu, Erkan Baş, Erol Katırcıoğlu

MHP: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter

İP: Hayrettin Nuhoğlu, Ahmet Çelik, Yavuz Ağıralioğlu

 

İSTANBUL 2.BÖLGE

 

AK PARTİ: Süleyman Soylu, Fatma Betül Sayan Kaya, Volkan Bozkır, Abdullah Güler, Hasan Turan, Serap Yaşar, Aziz Babuşcu, Şirin Ünal, Canan Kalsın, Ahmet Hamdi Çamlı, Markar Eseyan, Mustafa Demir, İffet Polat

CHP: Kadri Enis Berberoğlu, Aykut Erdoğdu, Ahmet Ünal Çeviköz, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Yüksel Mansur Kılınç, Yunus Emre, Gökan Zeybek, Ali Şeker

HDP: Ahmet Şık, Oya Ersoy, Hüda Kaya

MHP: Celal Adan, Cemal Çetin

İP: Ümit Özdağ , Fatih Mehmet Şeker

 

İSTANBUL 3. BÖLGE

 

AK PARTİ: Numan Kurtulmuş, Mehmet Muş, Akif Çağatay Kılıç, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Halis Dalkılıç, Emine Sare Aydın Yılmaz, Nevzat Şatıroğlu, Zafer Sırakaya, Rümeysa Kadak, Ahmet Mücahit Arınç, Mustafa Yeneroğlu, Erkan Kandemir, Şamil Ayrım, Alev Dedegil

CHP: Engin Altay, Erdoğan Toprak, Mehmet Bekaroğlu, Zeynel Emre,  Sibel Özdemir, Özgür Karabat, Turan Aydoğan, Emine Gülizar Emecan, Nazır Cihangir İslam

HDP: Zeynel Özen, Dilşat Canbaz Kaya, Hakkı Saruhan Oluç, Ali Kenanoğlu, Züleyha Gülüm

MHP: Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem

İP: Abdul Ahat Andican, Ümit Beyaz, Hayati Arkaz

 

İZMİR

 

İZMİR 1. BÖLGE

 

AK PARTİ:  Binali Yıldırım, Mahmut Atillah Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Cemal Bekle

CHP: Tuncay Özkan, Murat Bakan, Selin Sayek Böke, Özcan Purçu, Kani Beko, Mehmet Ali Çelebi, Tacettin Bayır, Ednan Arslan

HDP: Serpil Kemalbay Pekgözegü

İP: Dursun Müsavat Dervişoğlu

MHP: Hasan Kalyoncu

 

İZMİR 2 BÖLGE

 

AK PARTİ: Hamza Dağ, Fehmi Alpay Özalan, Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar

CHP: Kemal Kılıçdaroğlu, Ünal Çeriköz, Kamil Okyay Sındır, Atila Setel, Sevda Erdan Kılıç, Mahir Polat, Bedri Serter

HDP: Murat Çepni

İP: Altun Çıray

MHP: amer Osmanağaoğlu

 

KAHRAMANMARAŞ

 

AK PARTİ: Mahir Ünal, Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal

İP: Faruk Atlı

MHP: Sefer Aycan

 

KARABÜK

 

AK PARTİ: Cumhur Ünal, Niyazi Güneş

CHP: Hüseyin Avni Aksoy

 

KARAMAN

 

AK PARTİ:  Recep Şeker, Selman Oğuzhan Eser

CHP: İsmail Atakan Ünver

 

KARS

 

AK PARTİ: Ahmet Arslan, Yunus Kılıç

HDP: Ayhan Bilgen

 

KASTAMONU

 

AK PARTİ: Hakkı Köylü, Metin Çelik

CHP: Hasan Baltacı

 

KAYSERİ

 

AK PARTİ:  Mehmet Özhaseki, Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer, Hülya Nergis

CHP: Çetin Arık

İP: Dursun Ataş

MHP: İsmail Özdemir, Mustafa Baki Ersoy

 

KIRIKKALE

 

AK PARTİ: Ramazan Can

CHP: Ahmet Önal

MHP: Halil Öztürk

 

KIKRLARELİ

 

CHP: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğu

AK PARTİ: Selahattin Minsolmaz

 

KIRŞEHİR

 

AK PARTİ: Mustafa Kendirli

CHP: Metin İlhan

 

KİLİS

 

AK PARTİ: Mustafa Hilmi Dülger, Ahmet Salih Dal

 

KOCAELİ

 

AK PARTİ: Fikri Işık, İlyas Şeker, Radiye Sezer  Katırcıoğlu, Mehme Akif Yılmaz, Sami Çakır,  Cemil Yaman, Emine Zeybek

CHP: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan

MHP: Saffet Sancaklı

İP: Lütfü Türkkan

HDP: Ömer Faruk Gergerlioğlu

 

KONYA

 

AK PARTİ: Ahmet Sorgun, Tahir Akyürek, Orhan Erdem, Leyla Şahin Usta, Ziya Altunyaldız, Haci Ahmet Özdemir, Gülay Samancı, Adullah Ağralı, Selman Özboyacı, Halil Etyemez

CHP: Abdullatif Şener, Abdulkadir Karaduman,

MHP: Mustafa Kalaycı, Esin Kara,

İP: Farettin Yokuş

 

KÜTAHYA

 

AK PARTİ: Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler

CHP: Ali Fazıl Kasap

MHP: Ahmet Erbaş

 

MALATYA

 

AK PARTİ: Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı

CHP: Veli Ağbaba

 MHP: Mehmet Celal Fendooğlu

 

MANİSA

 

AK PARTİ: Murat Baytur, Uğur Aydemir, İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Özkan

CHP: Özgür Özel, Ahmet Vehbi Bakıroğlu, Bekirevirgen

İP: Tamer Akkal

MHP: Erkan Akçay

 

MARDİN

 

HDP: Mithat Sancar, Pero Dundar, Tuma Çelik, Ebrü Günay

AK PARTİ: Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya

 

MERSİN

 

AK PARTİ: Lütfi Elvan, Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan

CHP: Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır

HDP: Fatma Kurtulan, Rıdvan Turan

İP: Behiç Çelik, Zeki Hakan Sıdalı

MHP: Olcay Kılavuz, Baki Şimşek

 

MUĞLA

 

CHP: Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin

AK PARTİ: Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan

İP: Metin Ergun

 

MUŞ

 

HDP: Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Mensur Işık

AK PARTİ: Mehmet Emin Şimşek

 

NEVŞEHİR

 

AK PARTİ: Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe

CHP: Faruk Sarıaslan

 

NİĞDE

 

AK PARTİ: Yavuz Ergun, Selim Gültekin

CHP: Ömer Fethi Gürer

 

ORDU

 

AK PARTİ: Şenel Yediyıldız, Ergün Taşcı, Metin Gündoğdu

CHP: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel

MHP: Cemal Enginyurt

 

OSMANİYE

 

AK PARTİ: Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya

MHP: Devlet Bahçeli

CHP: Baha Ünlü

 

RİZE

 

AK PARTİ: Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak, Muhammed Avcı

 

SAKARYA

 

AK PARTİ: Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek

CHP: Engin Özkoç

İP: Ümit Dikbayır

 

SAMSUN

 

AK PARTİ: Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Fuat köktaş, Orhan Kırcalı

CHP: Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu

MHP: Erhan Usta

İP: Bedri Yaşar

 

SİİRT

 

AK PARTİ: Osman Ören

HDP: Meral Danış Beştaş, Sıdık Taş

 

SİNOP

 

AK PARTİ: Nazım Maviş

CHP: Barış Karadeniz

 

SİVAS

 

AK PARTİ: İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci

CHP: Ulaş Karasu

MHP: Ahmet Özyürek

 

ŞANLIURFA

 

AK PARTİ: Ahmet Fakıbaba, Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Zemzem Gülender Açanal, Mehmet Ali  Cevheri, İbrahim Halil Yıldız, Halil, Özşavlı, Ahmet Akay,

HDP: Nimetullah Erdoğmuş, Ayşe Sürücü, Nusrettin Maçin

MHP: İbrahim Özyavuz

CHP: Aziz Aydınlık

 

ŞIRNAK

 

HDP: Hasan Özgüneş, Nuran İmir, Hüseyin Kaçmaz

AK PARTİ: Rizgin Birlik

 

TEKİRDAĞ

 

AK PARTİ: Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül

CHP: Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer

İP: Enez Kaplan

 

TOKAT

 

AK PARTİ: Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Özlem Zengin

CHP: Kadim Durmaz

MHP: Yücel Bulut

 

TRABZON

 

AK PARTİ: Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora

CHP: Ahmet Kaya

İP: Hüseyin Örs

 

TUNCELİ

 

CHP: Polat Şaroğlu

HDP: Alican Önlü

 

UŞAK

 

AK PARTİ: Mehmet Altay, İsmail Güneş

CHP: Özkan Yalım

 

VAN

 

AK PARTİ: Osman Nuri Gülaçar, İrfan kartal, Abdulahat Arvas

HDP: Sezail Temelli, Bedia Özgökçe Ertan, Murat Sarısaç, Muazzez Orhan Tayip Temel

 

YALOVA

 

AK PARTİ: Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol

CHP: Özcan Özel

 

YOZGAT

 

AK PART: Bekir Bozdağ Yusuf Başer

MHP: İbrahim Ethem Sadef

CHP:Ali Keven

 

ZONGULDAK

 

AK PARTİ: Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar

CHP: Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER