“Koltukta zaman harcamayacağız”

Gülaçar’ın ev ziyareti mitinge dönüştü:

“Koltukta zaman harcamayacağız”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Büyükşehir Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, Van’ın hizmete muhtaç bir il olduğunu belirterek, “Biz Allah’ın izniyle geliyoruz ama koltuklarda zaman harcamak için değil, bu şehri yaşanılabilir bir şehre dönüştürmek için geliyoruz” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Gülaçar, Şerefiye mahallesinde gittiği ev toplantısında mahalle sakinlerinin ilgisi ile karşılaştı. Kalabalık eve sığmayınca vatandaşlar mahallenin sokağını miting alanına çevirdi. AK Parti Van Milletvekilleri Gülşen Orhan ve Mustafa Bilici’nin birer konuşma yapmasının ardından halka seslenen Gülaçar, ağır bir yükümlülük aldıklarını belirtti.

“VAN HİZMETE MUHTAÇ”

Bu yükü tek başına kaldıramayacağını ifade eden Gülaçar, memleket sevdalısı ve davaya gönül veren insanların çabalarıyla üstesinden geleceklerini kaydetti. Van’a ve Van’ın büyükşehir belediyesine hizmet için talip olduklarını anlatan Gülaçar, “Bu memlekete hizmet lazım, bu memleketin gençlerine iş lazım, bu memleketin kadınlarına yer lazım, iş lazım. Van hizmete muhtaç ve hizmet bekliyor. Van’a ve Van’ın insanına hizmet için talibiz. Burada geçen 5 yıl büyük bir kayıptır. Bu şehir büyüyor ama köy şeklinde büyüyor. İşte biz bütün hizmetleri sizin ayağınıza getirmek adına yola çıktık. Sizlerin bizi bu mücadelemizde bizi yalnız bırakmayacağınızı biliyoruz. Sizler bizim gören gözümüz, konuşan dilimiz olacaksınız” dedi.

“HUZURUN BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Her platformda çözüm sürecinin bölge insanı için önemine değinen Gülaçar, “Bir yıldır bölgemizde artık kan akmıyor. Cenazeler gelmiyor, analarımızın gözyaşları akmıyor. Bizler Kürt insanı olarak, Kürt halkı olarak artık huzur istiyoruz, kardeşlik istiyoruz, barış istiyoruz ve bu kardeşlik, huzur ve barış ortamına karşı çıkacak tuzak kuracak, tüm komploları boşa çıkaracağız inşallah. Daha dün akşam İstasyon Mahallesi’nde gece yarısı çocukların kuran okuduğu 3 katlı bir binaya Molotof atılmış. Bir Kur’an kursu kardeşler! Biz bu huzurun bozulmasına razı değiliz ve izin de vermeyeceğiz. Bu şehirde yaşayan bütün insanlar olarak halkımızın bir daha acı yaşamaması, bir daha gözyaşı dökmemesi adına büyük gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

“HİZMET İÇİN GELİYORUZ”

Van’ın geçen 5 yılda çok şeyler kaybettiğini ve bu şehrin geleceği adına var güçleriyle çalışacaklarını da sözlerine ekleyen Gülaçar şöyle konuştu;

“Biz Allah’ın izniyle geliyoruz ama koltuklarda zaman harcamak için gelmiyoruz. Bu şehri yaşanılabilir bir şehre dönüştürmek için geliyoruz. Büyük projelerle geliyoruz. Van 5 yılda değiştirecek dönüştürecek bir belediyecilik anlayışı ile geliyoruz. Yakın zamanda Allah nasip ederse biz halkımıza insanımıza Van’ın her bir köşesinde yaşayan vatandaşımıza hizmetlerin en güzelini sunacağız. Projelerimiz açıklandığı zaman neler yapacağımıza şahit olup ve gururlanacaksınız. Projelerimiz için mimarlarımız, mühendislerimiz ve şehir planlayıcılarımızın her biri harıl harıl çalışıyor. Bu şehri ayağa kaldırmak adına bu şehrin hak ve hürriyetleri adına durmadan çalışıyorlar. Allah’ın izniyle bu çabalarımız boşa gitmeyecektir ve halkımız özlemini duyduğu hizmetlere kavuşacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2014, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER