banner166

CHP'li vekil ile ilgili flaş karar! İhraç mı edilecek?

CHP Parti Meclisi'nden Aylin Nazlıaka kararı

CHP'li vekil ile ilgili flaş karar! İhraç mı edilecek?

CHP Parti Meclisi, Atatürk posteri krizinde, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'yı ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk etti. Karar, 54 ''evet'' oyuna karşı, 4 ''hayır'' oyu ile alındı.

CHP Parti Meclisi (PM), CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın "kesin ihraç" talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevkini görüşmek üzere parti genel merkezinde olağanüstü toplandı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki toplantıya, Nazlıaka da katıldı.

CHP Parti Meclisi, Aylin Nazlıaka'yı "partiden kesin ihraç" istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk etti.

54 ''EVET, 4 ''HAYIR''

Karar, 54 ''evet'' oyuna karşı 4 ''hayır'' oyu ile alındı.

AYLİN NAZLIAKA'DAN AÇIKLAMA

Kapalı oylamanın yapıldığı sırada toplantıdan çıkan Nazlıaka, gazetecilere açıklamada bulundu.

"BU OLAY, İSMİMİN AYLİN NAZLIAKA OLDUĞU KADAR GERÇEK"

Yaklaşık 4 saat süren toplantıda, hemen hemen herkesin söz alarak görüşlerini dile getirdiğini belirten Nazlıaka, şöyle devam etti:

"İsim açıklamam konusunda çok yoğun bir baskı yapıldı. İsim açıklamadığım takdirde, bu konunun inanılırlığı konusunda bir sorgulama yapıldı. Şunu bilmenizi isterim; Bu olay, ismimin Aylin Nazlıaka olduğu kadar gerçek. Ancak olayın daha sonrasında basına servis edilişi ve basında işleniş biçimiyle yön değiştirmesi, maalesef algısal boyutuyla, gerçekleştirilen olay arasında fersah fersah fark yaratmıştır. Yani olay olmuştur. Ama bunu yapan arkadaşımız, bir Atatürk düşmanlığı amacıyla bunu gerçekleştirmemiştir. CHP, kurucu iradeye, liderine, bağımsızlığın kurucusu, Cumhuriyet'in mimarı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e bağlıdır. Tüm milletvekillerimiz de bu bağlılığı devam ettirmektedir."

"CHP İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM"

İletişim sorunu nedeniyle bir kar tanesinin büyüyerek, kocaman bir çığa dönüştüğünü ifade eden Nazlıaka, "Ben, CHP'nin böyle bir çığın altında ezilmesini istemem. Ancak bu olayın iyi yönetilememiş olmasının, tamamıyla benim üzerime yüklenmesini de doğru bulmuyorum. Kişinin ismini açıklamamam, kişiyi korumakla ilgili değil, ilkesel bir duruştur. Bu ilkesel duruşlar belki bugün anlaşılmayabilir ama tarih bu ilkesel duruşları değerlendirecektir" diye konuştu.

Nazlıaka, üyeliği koparılsa bile CHP için çalışmaya devam edeceğini belirterek, partililerle arasında koparılmaz bir bağ olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 16:17
YORUM EKLE