ÇİFTCİ: MİLLİ İRADE KAZANMIŞTIR

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Fatih Çiftci, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık başına giderek oy kullanan seçmenlere teşekkür ederek, birlik beraberlik mesajları verdi.

ÇİFTCİ: MİLLİ İRADE KAZANMIŞTIR

AK Parti Erciş İlçe Başkanı Adnan Aydın ile birlikte parti binasında partilere hitap eden Milletvekili Fatih Çiftci, 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılan cumhurbaşkanı seçimlerinin İslam alemine, ülkeye, Van’a ve Erciş’e hayırlı uğurlu olması temennilerinde bulundu. Cumhurbaşkanlığı seçimiyle birlikte milli iradenin kazandığını ve milli iradenin Köşk’e çıktığını anlatan Çiftci, “İlk defa halkın milli iradesi Köşk’te temsil edilmektedir. Bu tabi ki yine AK Parti’nin anayasa değişikliğiyle meydana gelmiş, anayasa değişikliğiyle ilk defa halk cumhurbaşkanın seçmiş ve birinci turda mükemmel bir oyla cumhurbaşkanımız seçilerek halkın iradesi Çankaya’ya taşımıştır. Bu çok önemlidir. Vesayetler kaybetmiş, statüko kaybetmiş, milli irade kazanmıştır. Bu süreçte bile ülkemizin her noktasında olduğu gibi, ilimizde de çok önemli çalışmalar yapılmış ve bu önemli çalışmalar sonucunda il genelinde de cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza çok önemli destek verilmiştir. Doğu ve Güneydoğu’ya bakıldığında birçok yerde çok farklı sonuçlar olmasına rağmen, hamdolsun AK Parti, Van genelinde de oylarını artırmıştır ve cumhurbaşkanımıza olan desteğini artırmıştır. Ercişlilere, Erciş teşkilatımıza sonsuz teşekkürlerimizi ve şükranlarımı sunuyorum. Erciş, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde üzerine düşeni yapmış, büyük ustaya çok mükemmel bir destek vermiştir. Çok kısa bir süre önce yerel seçimlerde kaybedilen ve çok düşük oy alan ilçemiz, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Van ilinde büyük ustaya en büyük desteği vererek yüzde 56 gibi mükemmel bir destek vermiş, kadirşinaslığını göstermiştir.

Cumhurbaşkanımızın Erciş’e çok özel bir ilgisi vardır. Ercişli de hamdolsun bu ilgiye ve yapılan bu yatırımlara, bu hizmetlere vefasını cumhurbaşkanlığı seçimlerinde göstermiş ve açık bir ara ile Sayın Recep Tayyip Erdoğan Erciş’te cumhurbaşkanlığı seçimlerimde birinci olmuştur. Bu vesileyle, Ercişlilerin bu vefasından ötürü ve Van’ın tüm ilçelerinde en yüksek oyu cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a vermelerinden dolayı Erciş halkına, partimiz teşkilatına, kadın kollarına, gençlik kollarına, STK’lara ve emeği geçen herkese milletvekili olarak, bu şehirde iki dönem belediye başkanlığı yapmış biri olarak, hemşehrilerimi mecliste temsil eden birisi olarak sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Bu sonuçların Erciş’e, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 12:29
YORUM EKLE