Erdoğan: Gülaça'ırı yapılan saldırı bir kenara bırakılamaz

AK Parti Genel Başkanı Başbakan Erdoğan bugünkü grup toplantısında son zamanlarda siyaset arenasında artın şiddet olaylarına değindi. Başbakan Erdoğan geçtiğimiz hafta saldırıya uğrayan Gülaçar'a yapılan saldırıyı da kınadı.

Erdoğan: Gülaça'ırı yapılan saldırı bir kenara bırakılamaz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, seçim büroları ve adaylara yönelik saldırılara değindi. "MHP bürosu önünde bir tartışma sonrası silahlı saldırı nedeniyle bir vatandaşımız hayatını kaybetti" diyen Erdoğan, "İstanbul emniyetimiz çok kısa sürede olayın üzerine giderek olaya karışanları gözaltına aldı" dedi.

Şişli Belediyesi’ne de dün akşam provokasyon amaçlı saldırı düzenlendiğini hatırlatan Erdoğan, "Van’da adayımıza yapılan saldırılar bir kenara bırakılamaz.İki kez adayımızın evine ses bombası atıldı. Bütün bu saldırıları sağduyu ve soğukkanlılıkla karşıladık. Seçim bürolarına yapılan saldırı, sebebi ne olursa olsun milli iradeye yönelik bir saldırıdır.Bu tür saldırıları şiddetle kınıyoruz. Hayatını kaybeden kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm MHP camiasına başsağlığı mesajlarımızı şahsım grubum ve partim adına iletiyorum" diye konuştu.


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 21:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER