banner166

Flaş! Gelecek Partisi Van İl Başkanı belli oldu!

Genel Başkanlığı'nı Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı Gelecek Partisi'nin Van İl Başkanı belli oldu...

Flaş! Gelecek Partisi Van İl Başkanı belli oldu!

ŞEHRİVAN ÖZEL HABER - Kuruculuğunu eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı ve 2019 yılı sonunda resmen kurulan Gelecek Partisi hızlı bir şekilde teşkilatlanmaya devam ediyor. 

İçişleri Bakanlığı'na verilen dilekçe ile kuruculan, kısa bir süre önce de yönetim kurulunu belirleyen Gelecek Partisi'nde Davutoğlu ve A Takımı'nın kararları doğrultusunda çalışmalar da start aldı. Van'dan 5 ismin kurucular arasında yer aldığı, Van eski vekili Mustafa Bilici'nin ise Doğu ve Güneydoğu illerinden sorumlu isim olarak görev yaptığı partinin Van ile birlikte 4 ilin daha il başkanını belirledi.

VAN İL BAŞKANI BELİRLENDİ!

Kuruluşundan bu yana il başkanının kim olduğu merak edilen partinin yapılan görüşmeler neticesinde il başkanlığı atayacağı isim belli oldu. Şehrivan'ın ulaştığı bilgiye göre Gelecek Partisi'nin il başkanı uzun yıllar Ak Parti'de çeşitli kademelerde siyaset yapan Abdulhekim Karabıyık oldu. Van'da yakından tanınan ve Ak Parti'nin hafızası olarak bilinen Karabıyık'ın yarın 3 diğer kent ile birlikte resmi olarak açıklanması bekleniyor.

ABDULHEKİM KARABIYIK KİMDİR?

Uzun yıllardır Van siyasetindeki en etkili isimlerden birisi olan A. Hekim Karabıyık, kuruluşundan bu yana Partinin bir çok kademesinde görev yaptı. Merkez ilçe başkanlığından il başkan yardımcılıklarına kadar uzun 10 yılı aşkın bir süre bilfiil partide görev yapan Karabıyık, 2014 seçimlerinde Edremit'ten, 2019 yılında ise Gürpınar'dan belediye başkan aday adaylığı için müracaat etti. Van siyasetinde hatırı sayılı bir yeri bulunan bir isim olan Karabıyık son dönemlerde mevcut il teşkilatından isimlere yönelik de sert çıkışlar gerçekleştiren bir isim olarak dikkat çekmişti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 09:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
bir vatandaş
bir vatandaş - 9 ay Önce

ak partide hak ettiği değeri bulmayan değerli bir şahsiyet daha partiye veda etti yönetim utansın..başarılar dilerim

möhyedin dayı
möhyedin dayı @bir vatandaş - 9 ay Önce

her görev verilmeyen partiye veda etmesi aslında dava bilinci olmayanların safını belli etmesi değilmi?

van lı
van lı - 9 ay Önce

çok iyi bir siyasetçi sahaya hakım biri iyi tanırım kısacası siyasetin piri şimdiki yönetim ak partinin kurucu üyelerini bilmese herkesi kapıda kovsa kapısına şifre bıraksa ne bir partili kalır nede bir ak partili bence A.Hekim Karabıyık ak partiye deyilde şimdiki yönetime teşkılata teşkilatın başında bulunan genel başkan yardımcısına kırgın olduğundan gitmiştir yoksa Allah var ak partinin piriydi ALLAH işini rast getirsin.

Mehmet nuri karakoç
Mehmet nuri karakoç - 7 ay Önce

Hayırlı gelecek van il bşkanı hayırlı olsun başkanım

ADALET YERİNİ BULSUN
ADALET YERİNİ BULSUN - 9 ay Önce

2ci akparti mi geliyor