İşte AK Parti'nin başbakan adayları!

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili değerlendirmede bulunan Mehmet Ali Şahin "Başbakan yardımcısı 4 arkadaşımızdan biri başbakanlık yapabilir." dedi.

İşte AK Parti'nin başbakan adayları!

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Ak Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı belli olmadığını vurgulayan Şahin, Erdoğan'ın Köşk'e çıkması halinde başbakan yardımcılarından birinin başbakanlık yapabileceğini belirtti.

İşte Şahin'in açıklamalarından satırbaşları;

Başbakan’ın Cumhurbaşkanı adayı olacağı sonucuna varırsak bu istişareler sonucunda Başbakan kim olacak, kongrede genel başkanlığa kim gelecektir. Bu görevlerle ilgili beklentim ve talebim yok.

"4 İSİM BAŞBAKANLIK YAPABİLİR"

Ancak Başbakanımız, Cumhurbaşkanı adayı olursa ve seçilirse Başbakanlığı bırakacak. Bu durumda Başbakan yardımcısı arkadaşlardan birinin seçime ya da kongreye kadar Başbakanlık yapması mümkündür. Bu konunun da cumhurbaşkanlığı kadar önemli diye düşünüyorum. Sayın Arınç ‘’Başbakanımız Cumhurbaşkanı adayı olursa seçileceğine inanıyorum. Gönlümden geçen de Gül’ün Başbakanlık görevine gelmesidir’’ demişti. Ben de hala aynı hissiyatta olduğumu söylemek isterim.

4 BAŞBAKAN YARDIMCISI VAR

Mehmet Ali Şahin'in açıklaması sonrasında gözler Başbakan Yardımcılarına çevrildi. Bakanlar Kurulu'nda 4 Başbakan yardımcısı bulunuyor.

Bu isimler Bülent Arınç, Ali Babacan, Beşir Atalay ve Emrullah İşler.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2014, 14:55
YORUM EKLE