“Tehdit mektupları dağıtıldı”

AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Şabu’dan seçim değerlendirmesi:

“Tehdit mektupları dağıtıldı”

Ak Parti Tuşba İlçe Başkanı Naif Şabu’dan seçim değerlendirmesi. Şabu yaptığı yazılı açıklamada, Tuşba halkının baskı, tehdit ve şantajlara rağmen tercihini yaptığını ifade ederek, seçmenlerin hür iradesinin gasp edildiğini belirtti.

AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Naif Şabu’dan yerel seçim değerlendirmesi. 30 Martta yapılan yerel seçimlerde partilerine destek veren seçmenlere teşekkür eden Şabu, her zaman ilçe halkının hizmetinde hazır olduklarını söyledi. Yazılı bir açıklama yapan Tuşba İlçe Başkanı Naif Şabu, gerek Van merkezinde gerekse ilçelerde seçimlerin ne kadar antidemokratik bir zeminde geçtiğini gayet iyi bildiğini ifade etti. Her şeye rağmen halkın AK Parti’ye verdiği desteğin her türlü takdire şayan olduğunu kaydeden Şabu, “Yaşadığımız medeni dünya insan hak ve özgürlükleri alanında mesafeler kat edilirken, insan iradesine müdahalenin yapılması en büyük insan hakkı ihlali olarak kabul edilirken ve bu konuda en çok Kürt halkının muzdarip olduğu bir geçmişi varken, maalesef bu seçimde geçmişi mumla aratacak tek partili zihniyetin hakim olduğu bir süreç yaşandı. Evler tek tek dolaşılarak tehdit mektupları dağıtıldı. Sadece Tuşba ilçemizde 20 bin seçmenimiz oyunu kullanamadı. Sandığa giden seçmenlere her türlü psikolojik baskı kurularak yönlendirildi, tehdit ve şantaj yolu ile seçmenlerimizin hür iradesi adeta gasp edildi” Dedi.

ŞABU: SEÇİMLER DEMOKRASİ AYIBI OLARAK TARİHE GEÇTİ

Sandık başkanları, müşahitler ve sandık görevlilerinin görevlerini yapamayacak kadar antidemokratik baskılara maruz kaldığını vurgulayan Şabu, vatandaşların huzur ve güven ortamından mahrum bir seçim atmosferi yaşamak zorunda kaldığını kaydetti. Van’ın ve Van halkının bunu hak etmediğini ifade eden Şabu, “Halkımıza dayatılan bu anlayış insanı utandırıyor. Medeni dünyaya karşı büyük bir demokrasi ayıbı olarak tarihe geçiyor. Bu manzarayı halkımıza reva görenlerin kendilerini bir kez daha gözden geçirmeleri gerekir. Zira bu anlayış halkımızın içine sinmediği gibi onlarında vicdanlarında rahatsızlık yarattığını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

ŞABU: DEMOKRASİNİN ÜZERİNDEKİ GÖLGE SON BULMALIDIR

İnsanların geçmişte yaşadıkları baskı ve zulmü gerekçe göstererek siyaset yapanların aynı zihniyetin bir başka versiyonunu halka nasıl izah edeceklerini merak ettiğini anlatan Tuşba İlçe Başkanı Naif Şabu, demokrasinin üzerindeki bu gölgenin son bulması halkın ortak temennisi olduğunu dile getirdi. Şabu, “İnşallah bundan böyle ilimizde de medeni dünyanın sahip olduğu demokratik hoşgörü ve hür iradenin sandığa kamil manada yansıdığı bir seçime kavuşması dileğiyle bize oy veren ve vermeyen tüm Tuşba halkımıza, seçmenimize saygılarımı ifade ediyor. AK Parti Tuşba Belediyemizin halkımıza hayırlı hizmetler üretmesini diliyorum” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2014, 12:27
YORUM EKLE