banner95

Tuğluk: Öcalan'a özgürlük, Kürdistan'a statü

Aysel Tuğluk,"Sloganlaştırdığımız, 'Öcalana özgürlük Kürdistan'a statü' zamanıdır. Kürt halkı artık statüsüz yaşamayı kabul etmiyor." dedi.

Tuğluk: Öcalan'a özgürlük, Kürdistan'a statü

Van'ın Muradiye İlçesi'nde seçim bürosunun açılışına katılan Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, Kürt halkının artık statüsüz yaşamayı kabul etmediğini söyledi. Yapılacak yerel seçimlere değinen Tuğluk, "Vereceğiniz oylar 'gençlerimiz ölmesin, artık hiç kimse ölmesin' anlamına gelecek. Mesele bir belediye seçimi meselesi değil, bir koltuk meselesi hiç değil. Şu anda acil olan ve mutlaka gerçekleşmesi gereken barış sürecinin ilerlemesidir. Hiç kuşku yok biz barış derken, Erdoğan'ın bahsettiği kırıntılardan söz etmiyoruz" dedi.

"ÖCALAN'IN YAKALANIŞI KINIYORUZ"

Seçim çalışmaları için Van'da bulunan Van Bağımsız Miletvekili Tuğluk, Van'ın Muradiye ilçesi'nde seçim bürosunun açılış törenine katıldı. Açılış öncesi toplanan yaklaşık 2 bin kişiye bir konuşma yapan Tuğluk, Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin bir komplo olduğunu ve bunu kınadıklarını belirtti. Yerel seçimlere de dikkat çeken Tuğluk, seçimlerde kullanacak oyların Öcalan'ın ortaya koyduğu çözüm modeline onay verme anlamına geldiğini söyledi.

"ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK KÜRDİSTAN'A STATÜ"

Tuğluk şöyle konuştu: "Sloganlaştırdığımız, 'Öcalana özgürlük Kürdistan'a statü' zamanıdır. Bütün sistem güçleri de çok iyi biliyor ki Kürt halkı artık statüsüz yaşamayı kabul etmiyor. Artık Kürdistan'a Kürt halkının anayasal hakları tanınarak statüsünün gerçekleşmesi gereken bir zaman aralığındayız. Demokratik siyaset yoluyla mücadele yöntemini yükseltmemiz, büyütmemiz gereken bir dönemin içerisindeyiz. Seçimler buna vesile olacak. Seçimlerde kullanacağımız oylar sayın Öcalanın ortaya koyduğu çözüm modeline onay verme anlamına gelecektir. Bunlar barışçıl çözüme verilmiş oylar olacak. Kan gözyaşı savaş isteyenlere karşı, hayır biz onurlu bir barış istiyoruz, özgürlük demek anlamına gelecek. Vereceğiniz oylar gençlerimiz ölmesin, artık hiç kimse ölmesin anlamına gelecek. Mesele bir belediye seçimi meselesi değil. Bir koltuk meselesi hiç değil. Şu anda acil olan ve mutlaka gerçekleşmesi gereken barış sürecinin ilerlemesidir. Hiç kuşku yok, biz barış derken, Erdoğan'ın bahsettiği kırıntılardan söz etmiyoruz. Biz onurlu bir barıştan bahsediyoruz. Barış derken önderliğimize özgürlük diyoruz, Kürdistana statü diyoruz.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2014, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER