banner211

Van Ak Parti'de teşkilat değişimi başladı! İşte kongreye giden ilk ilçe!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun süredir değişim çağrısı yaptığı teşkilatlarda kongre süreci resmen başladı. Daha önce de Erdoğan tarafından 'metal yorgunluğu' var diyerek işaret ettiği teşkilatlarda süreç başlarken Van'da da merkez ilçelerden birisiyle kongre süreci başladı.

Van Ak Parti'de teşkilat değişimi başladı! İşte kongreye giden ilk ilçe!

ŞEHRİVAN ÖZEL - Referandumun ardından bu yana gündemden düşmeyen teşkilat değişiminde start verildi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın da geçtiğimiz hafta bir kez daha değişim konusunda 'ziller çalıyor' dediği teşkilatların kongre süreci Van'da da resmen başladı.

İl teşkilatında değişimin konuşulduğu, bir çok ismin konuşulduğu, Vesim Yaviç'in de il başkan adaylığını resmen açıkladığı süreçte, Tuşba ilçesi kongre kararını aldı. 3 Temmuz 2017 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı'nda ilçe teşkilatının kongre kararı alınırken, kongre takviminin startı da bugün itibariyle verilmiş oldu.

Ay boyunca delege listesinin askıya çıkarılması, ilan edilmesi ile birlikte başlayan sürecin 26 Temmuz 2017'de tamamlanması kararı alınırken Tuşba ilçe seçimlerinin 17 Ağustos 2017 ile 12 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılması kararı alındı.

 

İŞTE O KARAR TUTANAĞI

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 23:24
YORUM EKLE

banner201