banner211

Edremit’te BESYO hazırlık kursları start aldı

Van’ın Edremit Belediyesinin başlattığı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) kurslarına katılan 70 öğrenci yetenek sınavlarına hazırlanıyor.

Edremit’te BESYO hazırlık kursları start aldı

Geçtiğimiz haftalarda kayıtları alınmaya başlanan beden eğitimi, spor öğretmenliği, antrenörlük eğitimi, rekreasyon ve spor yöneticiliği bölümü eğitimleri de başladı. Edremit Kent Meydanı’nda Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ve Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yalçın Özdemir’in de katılımı ile ilk eğitimlere start verildi. Edremit Belediyesi tarafından tüm malzemeleri temin edilen öğrencilere başarılar dileyen Başkan Say, her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını belirtti. Gençliğin ve çalışmanın önemine de değinen Başkan Say, öğrencilere nasihatlerde bulunarak, sınavlarda iyi dereceler elde etmeleri temennisinde bulundu.


Başkan Say’a, sunmuş olduğu desteklerden dolayı teşekkür eden Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yalçın Özdemir de, Edremit Belediyesinin bölgede güzel çalışmalara imza attığını belirtti. Tüm hizmetlerinin yanında BESYO’nun da öğrenciler için son derece önemli olduğunu vurgulayan Özdemir, bu tür eğitimlerin iyi değerlendirilmesi konusunda öğrencilere uyarılarda bulundu.
Yapılan konuşmaların ardından ilk startı verilen eğitimlerin 3 ay boyunca devam edeceği belirtildi. Eğitimlerin 3 ay boyunca Süphan Spor Salonu’nda alanında uzman antrenörler gözetiminde yapılacağı kaydedildi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Edremit belediyemiz aşağıdaki hizmetlerle öncü olsun.
Edremit belediyemiz aşağıdaki hizmetlerle öncü olsun. - 7 ay Önce

Guzel bir çalışma, aferin. Buna ek olarak mahalle yollarının asfaltlanması, yolların genişletilmesi, kaldırım çalışmaları, her mahalleye yeni bir park, millet bahçesi, Şamran kanalının ıslah ve ihya edilmesi. dere ve kanal temizlikleri, kıyı ve sahil temizlikleri, Edremit- Havaalanı arasına sahil bandı yapılması, mevcut kıyı bandındaki yeşil alanların sulanması, sararmış kısımların canlandırılması, TOKİ sitelerinin tamamında yeni parklar yapılması, mahalle temizliklerinin yapılması, kapalı semt pazar yerlerinin yapılması, semt spor sahaları yapılması, bütün parklarda sulama, bakım ve temizlik yapılması, çalışkan ve ilgili görevliler verilmesi, tüm bu çalışmaların denetlenmesi, yaya ve araçla tüm semt ve mahallelerin dolaşılması ve eksiklerin tespit edilmesi, tüm semt ve mahaleler, tüm cadde ve sokakların adım adım kontrol edilmesi gibi hizmetler de Edremit ilçemizde yapılmalı. Çalışma ve hizmet mevsimi hızla geçiyor. Tüm birimler, tüm amirler, tüm personeller, tüm araçlar sahada olmalı, yukarıdaki çalışmalar başlamalı. Marka bir ilçe, yüksek standartlı belediyecilik, vizyon çalışmalar, mega projeler, titiz hizmetler, yoğun ve yaygın çalışmalar için yeniden düşünme zamanı. Bu uğurda başarılar...

banner201