Twitch'e Türkiye'den erişim engeli getirildi Twitch'e Türkiye'den erişim engeli getirildi

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Berivan Kültür ve Sanat Merkezi’nde sabah ve öğleden sonra iki seans şeklinde verilen konferansta yazar geçmişte yaşadıklarını anlatarak gönüllere bir kez daha dokundu. Konferansa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bakır Bedevioğlu ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri de katılım sağladı. Sabah 10.30 seansında öğretmenlerle bir araya gelen Akademisyen-Yazar Dr. Halit Ertuğrul, “Gönüllere girmeden, kafalara giremezsin” adlı konferansta öğretmenlere kendi hayatındaki tecrübelere dayanarak öğütlerde bulundu.

44 yıllık eğitimci, yazar ve bir baba olan Dr. Halit Ertuğrul, kaybedilen öğrencilerin dokunulmayanlar olduklarını belirterek; “Dersteki öğrenciler sizlerin kamera kayıtlarınızdır, bir öğrencinin kafasına girmeden önce gönlüne girmeniz lazım, sevginiz sihirli bir değnektir buna inanın.” diye belirtti. Ayrıca bir öğretmenin en güzel hediyesinin ise makam, mevki sahibi olmuş öğrencileri ile bir araya gelmeleri olduğunu, çocukların her zaman eksik ya da hata yapabileceğini, öğretmenler olarak öğrencileri başarmaya inandırmaları gerektiklerini, başarmanın başarmaya inandırmak olduğunu söyledi. Kendi derslerinden örnekler vererek öğretmenleri motive eden Dr. Halit Ertuğrul, “Bir insanı kazanmak için en aykırı olanından başlayın kucaklamaya, kolaylaştırın zorlaştırmayın, asla önyargılı olmayın, çocukları onure edin ki onlar da başarmaya çalışsınlar.” dedi.

Öğleden sonra 13.30 seansında da kadınlara yönelik “Aile ve çocuk eğitimi” adlı konferansta “En mutlu insan, en huzurlu insan, en güvenilir insan, en erdemli insan varlık sebebini keşfeden insandır. Yaptığımız bilimsel çalışmalarda çocukların psikolojik yapıları evde anne baba sevgisiyle oluşur. Oturun eşinizle çocuklarınıza nasıl davranacağınıza karar verin. Biriniz evet, biriniz hayır demeyin. Her şeye birlikte karar verin. Evetleriniz beraber, hayırlarınız beraber olsun. Anne babayla birlikte omuz omuza verip çocuğun dünyasında kural oluşturursanız, çocukta da gerçek bir karakter oluşur.” dedi.

Dr. Halit Ertuğrul bugün Van İpekyolu’nda 8951. konferansını vermiş olmanın mutluluğunu belirterek davetleri için Van İpekyolu Belediyesi’ne teşekkürlerini bildirdi.

DR. HALİT ERTUĞRUL KİMİDR?

Akademisyen -Yazar Dr. Halit Ertuğrul, Adıyaman'ın Besni ilçesinin Şambayat Nahiyesi’nde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu yerde, Ortaokul ve Öğretmen Okulu’nu da Kırşehir'de okudu. Niğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü’nü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nde "Aile Yönetimi ve Problemleri" konusunda Yüksek Lisans; Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü'nde de "Aile ve Gençlik İletişimi" konusunda Doktora yaptı. Çalışmalarını "Aile ve gençlik problemleri" alanında yoğunlaştırdı. Yurdun çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği, okul müdürlüğü, Milli Eğitim Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatına geçerek, Kurul Uzmanı ve Bakan Danışmanı olarak çalıştı. Akademik çalışmalarını tamamlayan Dr. Halit Ertuğrul, çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetlere katıldı. Meslek hayatı boyunca, eğitim ve kültür alanında seksenden fazla kitapları ve çok sayıda da makale ve yazıları yayınlandı. Kitapları çok sayıda ödül aldı ve çeşitli dillere çevrildi. Yayınlanan kitaplarından Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet, Arayış Soruları gibi birçok eserleri baskı rekorları kırdı. Bundan dolayı da yılın yazarı seçildi. Bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı, çok sayıda ödül alan Dr. Halit Ertuğrul, ayrıca yılın öğretmeni de seçildi. Akademisyen – Yazar Dr. Halit Ertuğrul evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: BASIN BÜLTENİ