banner211

ÖĞRENCİLERE HİJYEN EĞİTİMİ

Gürpınar Belediyesi Kültür ve sosyal işler müdürlüğü ilçede bulunan Erkaldı ( Hindistan), Yurtbaşı (Şéxan) mahallerinde bulunan okullarda öğrencilere yönelik el yıkama ve hijyen eğitimi vererek ıslak mendil ve sıvı sabun dağıttı.

ÖĞRENCİLERE HİJYEN EĞİTİMİ

Gürpınar Belediyesi Kültür ve sosyal işler müdürlüğü ilçede bulunan Erkaldı ( Hindistan), Yurtbaşı  (Şéxan) mahallerinde bulunan okullarda öğrencilere yönelik el yıkama ve hijyen eğitimi vererek ıslak mendil ve sıvı sabun dağıttı.

 

Hijyen eğitimine Kültür ve sosyal işler Müdürü Çiğdem Kaya Muhtarlıklar müdürü Abdulhakim Koç ve belediye meclis üyeleri Sinem Malal, Bahattin Yavuz katıldı. Günlük yaşantımızda en fazla kirlenen organlarımızın ellerimiz olduğunu belirten Muhtarlıklar müdürü Abdulhakim Koç '' Bakteri, virüs gibi mikroorganizmaların havada, suda ve toprakta yaşayabilme özelliklerinden dolayı ellerimiz ile dokunduğumuz her şeyden kolayca bulaşabildiklerini, ellerimizi yıkarak hem kendimizi hem de sevdiklerimizi bulaşıcı hastalıklar ve zararlı mikroorganizmalara karşı koruyabileceğimizi, her zaman tuvaletten sonra, yemeklerden önce ve sonra, saç, ağız-, buruna dokunduktan sonra, bozulmuş gıda ve çöplere dokunduktan sonra, hapşırdıktan ve öksürdükten sonra, yara ve sivilcelere dokunduktan sonra, ellerin muhakkak yıkanması gerektiğini'' söyledi. Koç'u dinleyen öğrenciler hijyende dikkat edilmesi gereken konular hakkında merak ettiklerini sormayı ihmal etmedi. Öğrencilere dağıtılan ıslak mendil ve sıvı sabundan sonra eğitim son buldu. 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2015, 09:48
YORUM EKLE