Van Valisi Ozan Balcı'nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İpekyolu Belediyesi'nin borcu belli oldu! İşte güncel borç! İpekyolu Belediyesi'nin borcu belli oldu! İşte güncel borç!

Büyük zaferin yıldönümünde yayınladığı mesajda Balcı şu ifadelere yer verdi;

"Tarih boyunca birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelen, tarihe yön veren parlak zaferlere imza atan aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını her zaman olduğu gibi canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.
 
Aziz milletimiz 109 yıl önce bugün, dünya tarihinden silinmeyecek büyük bir destan yazmış, 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferi tarihin akışında çok önemli bir dönüm noktası olmuş, yok edilmek istenen milletimiz, tarih sahnesinde yerini koruyacağını ve Çanakkale’nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya yüksek bir sesle haykırmıştır.

Yurdun dört bir yanından gelerek vatan savunmasına katılan yiğitler cephede omuz omuza çarpışmış, bu mücadeleyi zaferle taçlandırmış, böylece üzerinde yaşadığımız coğrafyayı bir kara parçası olmaktan çıkarıp, bir ruh ve değişmez bir öz haline getirmiştir. 

Çanakkale’de şahlanan ruh, milletimizin inanç ve mayasını oluşturan ruhtur. Bugün de her zamankinden daha çok aynı ruha, inanca ve duyguya ihtiyacımız var. Bundan sonraki nesillerimizi bu yüce duygularla yetiştirmeli, atalarımızın emanetini genç nesillere doğru bir şekilde aktarabilmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'ni 109. yılı münasebetiyle, kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak bu büyük zaferi milletimize armağan eden başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."

Editör: Garipzade Öztürk