Van’da artan nüfus ile beraber Jandarma ekipleri trafikte can ve mal kaybının önlenmesine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Jandarma tarafından yapılan denetimlerde vatandaşa trafik güvenliği ile ilgili eğitim ve bilgilendirmelerine devam ediyor.

83 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı, 23 Nisan'ı özel etkinliklerle kutlayacak Milli Eğitim Bakanlığı, 23 Nisan'ı özel etkinliklerle kutlayacak

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Van İl Jandarma Komutanlığı, yol kullanıcılarına yönelik 12-18 Şubat 2024 tarihleri arasında icra edilen trafik denetimlerinde; 1.266 yol kullanıcısına trafik güvenliği eğitimi verildi. 16.746 araç kontrol edildi, 559 sürücü ve araca 1.116.283 TL idari para cezası uygulandı, 83 araç trafikten men edildi. Ayrıca trafik güvenliğinin sağlanması ve kaza sayılarının düşürülmesi hedefli çalışmalarda; trafik kazalarının yoğunlukla meydana geldiği yol kesimlerinin iyileştirilmesi önem kazanmış olup sürekli, etkin ve yoğun trafik denetim faaliyetlerine ağırlık verildi. Van İl Jandarma Komutanlığı olarak vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için “Huzurunuz, Mutluluğumuzdur” parolası ile çalışmalarımız artan bir azim ve kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." dedildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ