GENÇLİK’TEN İFTAR YEMEĞİ

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Van Gençlik Merkezi ve Süphan Gençlik Merkezi tarafından iftar yemeği verildi.

GENÇLİK’TEN İFTAR YEMEĞİ

Van Gençlik Merkezinde verilen iftar yemeğine; Gençlik Merkezi Müdürü Cevdet Arslan, Suphan Gençlik Merkezi Müdürü Ömer Tanrıtanır, Sportif Eğitim Uzmanları, Gençlik Liderleri ile gençlik merkezi üyesi gençler katıldı. Ezanın okunması ile birlikte açılan iftarların ardından sinema salonunda Ramazan geleneklerinin hatırlatıldığı sunum ile başlayan program, Van Gençlik Merkezi üyesi ve Kur’an Kursunda kursiyer olan Muhammed Taha’nın Kur’an Tilaveti ile devam etti. Ardından Ramazan Ayının birlik, beraberlik, kaynaşma ve paylaşma ayı olduğunu insanlara hatırlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Van Gençlik Merkezi tarafından Ramazan Ayının unutulmuş bir geleneği olan “Hacivat ve Karagöz” gösterimi ile vatandaşlara ve gençlere unutulmuş bir değer hatırlatıldı. Katılımcılara ve özellikle gençlere yönelik “Anne-Baba Hakkı” konulu seminerin ardından kılınan teravih namazı, sonrasında çay ikramı ile program sona erdi.

İftar yemeği sonrası açıklamada bulunan Van Gençlik Merkezi Müdürü Cevdet Arslan, "Ramaza’nın manevi ikliminde bütün kurum ve kuruluşlar, bütün müminler bir araya gelip birbirlerine iftar davetleri tertipliyorlar. Tabi bu bağlamda Gençlik Merkezimiz bir iftar yemeği tertip etti. Amacımız bir araya gelerek, kaynaşmayı ve dostluğumuzun pekişmesini sağlamaktı. Aynı zamanda Ramazan'ın manevi ikliminden de nefhalar almaktı. Böyle bir huzurlu akşam yaşadık. Bunu yaşatan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi. Arslan, her yıl geleneksel olarak iftar programları düzenlediklerini ifade ederek, “80 civarında gençlik merkezi çalışanımızı ve gençlerimizi iftarda bir araya getirdik. Çalışanları ve üye gençleri ile birlikte Gençlik Merkezlerimiz büyük bir aile olarak bir aradaydı” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2014, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER