banner211

Kısıtlamanın ilk gününde Van’da sessizlik hakim oldu

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Van’da sessizlik hakim oldu.

Kısıtlamanın ilk gününde Van’da sessizlik hakim oldu

Korona virüs salgınında vakaların yeniden artış göstermesiyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de yeni tedbirler uygulamaya konuldu. Bu kapsamda korona virüs salgınına yönelik alınan tedbirler çerçevesinde getirilen ve Pazartesi saat 05.00’e kadar 56 saat kesintisiz devam edecek sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte cadde ve sokaklar boş kaldı.
 


Cadde ve sokaklar kısıtlamadan muaf olanlara kaldı


Korona virüs salgınının önlenmesi tedbirleri kapsamında dün akşam 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle cadde ve sokaklar, kısıtlamadan muaf olanlara kaldı. Vatandaşlar dün akşamdan bu yana evlerine kapanırken, kısıtlamanın ilk gününde kentin en işlek meydan ve caddeleri ise sessizliğe büründü. Özellikle insan sirkülasyonunun yoğun olduğu Cumhuriyet ve Maraş caddeleri ile Beşyol Meydanı’nda ise kısıtlamadan muaf tutulan işçiler dışında kimsenin olmadığı gözlendi. Cadde ve sokaklarda görev alan polis ekipleri ise araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Temiz şehir hepimizin aynası
Temiz şehir hepimizin aynası - 2 ay Önce

TAM BİR FIRSAT. ŞEHİRDE TEMİZLİK, SÜPÜRME VE GEREKİRSE TAZYİKLİ YIKAMA YAPILMAYAN CADDE, SOKAK VE KALDIRIM KALMASIN.

banner201