banner211

Başkale’de 3 sera üretime hazır

Van’ın Başkale ilçesinde seracılığın önünü açmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Başkale Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Başkale Ziraat Odası protokol imzaladı.

Başkale’de 3 sera üretime hazır

Başkale Belediyesinde yapılan protokol törenine Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yunus Emre Tepe ve Başkale Ziraat Odası Başkanı Rahmi Aşkan katıldı. Başkale’deki 3 seranın kullanılabilir ve üretim yapacak seviyeye getirilmesi için yapılan protokolün ardından konuşan Kaymakam Asım Solak, seraların vatandaşların faydalanacağı şekilde düzenlenip üretim yapılacağını kaydetti. Solak, “Belediyemize ait 3 adet serada artık üretim yapacak. Bu seralarda ürünler yetiştirilecek ve vatandaşlarımız da bundan faydalanacak. Bu şekilde ilçemizde vatandaşlarımıza da örnek olacak ve seracılığı yaygınlaştıracaklarına inanıyoruz. Bu protokolün ilçemize ve çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Ziraat Odası Başkanı Rahmi Aşkan da, seraların tekrar faaliyete geçmesine vesile olan Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak’a teşekkür etti.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE

banner201