banner95

BAŞKAN ÖZGÖKÇE'YE PANKARTLI TEŞEKKÜR

Van'da, sel sularının evlerini basmasından dolayı yıllardır büyük bir mağduriyet yaşayan Akköprü Mahallesi sakinleri, sorunlarını çözen Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe'ye astıkları pankartla teşekkür etti...

BAŞKAN ÖZGÖKÇE'YE PANKARTLI TEŞEKKÜR

Mahallelerde yıllardan beri yaşanan ve bir türlü çözülemeyen yol, su, park ve bahçe gibi birçok önemli sorun ve eksiği gideren Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve ekibi, vatandaşlardan teşekkür aldı. Tuşba Belediyesi, sınırları içerisinde bulunan mahalle içi yolları genişletip parke taşı döşeme çalışmalarına devam ederken, her yağmur yağdığında ve karların erimesinden dolayı evlerini sel suları basması sonucu büyük bir mağduriyet yaşayan Akköprü Mahallesi Taşkapı Yolu Oğuzlar Sokak Sakinlerinin de yıllardır yaşadıkları sorunu kısa bir sürede giderdi.

YILLARIN MAĞDURİYETİ GİDERİLDİ

Adeta yıllardır kangrene dönüşen sorunları kısa sürede çözülen mahalle sakinleri ise sevinçlerini, teşekkür pankart asarak dile getirdiler. Yıllardır yaşadıkları mağduriyetlerini kısıtlı imkanlarına rağmen kısa sürede giderdiği için Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve belediye çalışanlarına teşekkür ettiklerini söyleyen mahalle sakinleri, bundan önceki dönemlerde böyle bir hizmet görmediklerini anlattılar. Mahalle sakinleri, “Akköprü Mahallesi Van'ın en eski mahallesi olmasına rağmen hiç bir hizmet buraya gelmemiş. Yıllardır her yağmur yağdığında ve karlar eridiğinde evlerimizi su basıyordu. Bu sorunumuzu bütün yetkililere bildirmemize rağmen bu güne kadar kimse el atmadı. Ta ki Tuşba Belediyesi kurulana kadar. Her hafta Cuma günleri düzenlenen 'Halk Günü'nde Başkanımız Sayın Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'ye sıkıntımızı anlattık ve ekipler hemen gelip ön çalışma yaptıktan sonra biriken suyun tahliye edilmesi için drenaj sistemi kurduktan sonra sel sularının tahrip ettiği ve adeta köstebek yuvasına dönen yolumuza kilit taşı döşeyerek hem biz mahalle sakinlerini hem de yoldan geçen araç sürücülerinin sıkıntılarını giderdiler. Allah Başkanımız Sayın Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve ekibinden razı olsun” dediler.

‘HALKA SÖZÜMÜZ VAR’

Başkan Özgökçe ise halkı memnun görmenin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Her zaman hizmet için var olduklarını vurgulayan Özgökçe, “Daha modern ve yaşanabilir bir Tuşba için imkanlarımız dahilinde elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza dair halkımıza sözümüz var. Halkımızın rahat bir nefes alabilmeleri için göreve gelir gelmez çalışmalarımıza hız verdik. Akköprü Mahallesi Taşkapı Yolu Oğuzlar Sokak'ta yıllardan beri her yağmur yağdığında yolun alt kısmında bulunan evler sel suyu altında kalıyordu. Belediye olarak hem araç sürücülerinin görüş alanını kapatan taşı kırarak yolu genişlettik, hem de drenaj çalışması ile sel sularının tahliyesini sağladıktan sonra köstebek yuvasına dönen yolu kilit taşı döşeyerek halkımızın hizmetine sunduk” ifadelerini kullandı.


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER