banner102

Başkan Say, Doğalgaz çalışmalarının startını verdi

Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Edremit Belediyesi’nin girişimleri sonucu Esentepe Mahallesi’nde başlatılan doğalgaz inşaat çalışmalarının startını verdi.

Başkan Say, Doğalgaz çalışmalarının startını verdi

Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Edremit Belediyesi’nin girişimleri sonucu Esentepe Mahallesi’nde başlatılan doğalgaz inşaat çalışmalarının startını verdi.

Geçtiğimiz yıl doğalgazın yetiştirilemediği Esentepe Mahallesi’ne Başkan İsmail Say’ın girişimleri sonucu doğalgazın geleceği müjdesi kısa süre önce verilmişti. TOKİ sakinlerince sevinçle karşılanan müjdenin ardından kazı çalışmaları da bugün başladı. Başkan Say’ın özellikle belediyenin programına dahil ettiği ve önemle üzerinde durduğu doğalgaz çalışmalarının startı verilerek, ilk kepçe de vuruldu.

DOĞALGAZ İÇİN İLK KEPÇE VURULDU

Proje çalışmalarını inceleyen ve firma yetkililerinden bilgiler alan Başkan Say, hayırlı olsun temennisinde bulundu.  Esentepe Mahallesi’nde doğal gaz çalışmalarının başlamasından duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Say, “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl yaz sezonun kısa oluşundan dolayı bu mahallemize doğalgaz verilememişti. TOKİ sakinlerimizin yoğun talebi üzerine ilgili firmamız ile yaptığımız ikili görüşmelerde vatandaşlarımıza doğalgazın geleceği müjdesini vermiştik. Belediye olarak öncelikli programlarımıza dahil ettiğimiz bu çalışmanın bugün de startını veriyoruz. Tekrar hayırlı olmasını diliyorum. AKSA Doğalgaz firmamıza da sunmuş oldukları desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN SAY: “KÜLFETSİZ NİMET OLMUYOR”

Doğalgaz inşaatı çalışmaları esnasında zaman zaman çevreye rahatsızlık verilebileceğini de sözlerine ekleyen Başkan Say, “Alt yapı çalışmalarının olmazsa olmazı, bir çalışma, bir hizmet gelirken diğer çalışmalarda da zaman zaman küçük arızalar olabilir. Külfetsiz nimet olmuyor. Biraz rahatsızlık vermiş olacağız. Bu noktada olabilecek aksaklıklardan dolayı hemşehrilerimizin sabrına ve hoşgörüsüne sığınıyoruz. Kısa bir süre sonra inşallah vatandaşlarımızı temiz ve konforlu yakıt olan doğal gazla buluşturacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sayın kaymakamım bu ihmale siz el koyun.
Sayın kaymakamım bu ihmale siz el koyun. - 5 ay Önce

31 Temmuz 2019 Çarşamba günü Edremit Sahil Bandına gittik. Çarşı bölgesinde kısım kısım sararmalar var. Sararan fidanlar da çok.. AMA ÖZELLİKLE çarşıdan sonraki kısımlar yani Edremit Mesire Alanı 2018 yazan tabeladan Eski Öğretmenevi kampına, oradan Güzelkent dinlenme tesislerine kadar kilometrelerce sahil bandının çimleri yüzde doksan kurumuş. Yüzlerce fidan sararmış. Atıf Çiçekli kaymakamımız yüz milyonlarca lira masraf yapıp o sahilleri Bebek Sahillerine çevirmisti. Yeni göreve gelenler ilgisiz birim yetkilileri dört ayda oraları Arabistan çölüne çevirdiler.

Gurbetçi
Gurbetçi - 5 ay Önce

Edremit piknik alanlarında görevli güvenlikçiler ara ara biraraya toplanip su almak için musluğun başına gelen giden bayanları gòzlediklerine şahit oldum bu durum beni ve çevredeki piknik yapan aileleri çok üzdü .sayın ismail say beyefendinin dikkatine sunuyorum lütfen ilgilenin bu konu çok önemli.

Vatandaş
Vatandaş - 5 ay Önce

Edremit esnafı olarak ben de rahatsızım. Bu sene belediye temizlikçileri, sulamacıları, bakım ekipleri gelmiyor. Sahil elden gitti. Zaten geçen seneki yoğunluğun çeyreği bile yok. Gelen herkes durumdan şikayetçi. Bize söyleyen çok.

Sahil projesine sahip çıkın, devamını getirin.
Sahil projesine sahip çıkın, devamını getirin. - 5 ay Önce

EDREMİT SAHİPSİZ KALDI. DÖRT YIL BU DÖRT AY GİBİ GEÇERSE EDREMİTE YAZIK OLACAK.

Cihangir Ecer
Cihangir Ecer - 5 ay Önce

Biz de Süphan Mah. Karanfil sokakta oturanlar olarak sokağımıza da doğalgaz hattının çekilmesini istiyoruz. Mahallemizin her tarafına doğalgaz geldiği halde bir tek bizim sokağa verilmemiştir. Mağduruz bu magduriyetin giderilmesi için Başkan Say'dan yardım bekliyoruz. Tşk ederim.

adnan_sahin65@hotmail.com
adnan_sahin65@hotmail.com - 5 ay Önce

Edremit belediyesi başkanı Sayın İsmail SAY'ı tebrik ediyorum gerçekten bir ilçe halkı için doğalgaz önemli bir projedir darısı bizim Tuşba belediyesinin başına bu konuda ciddi anlamda iskele spor tesisleri civarı ve ibibik sokak sakinleri olarak sıkıntıdayız belediyemiz bu konuda bizlere referans olması bizleri mutlu edecektir çünkü doğalgaz şirketi müracaatları mızı dikkate almıyor

Recep ÖZKAN
Recep ÖZKAN - 5 ay Önce

Sayın Başkanım Şabaniye Mahallesi Kışlaltı 2.sokağın bir kısmına doğal gaz geçen sen çekilmiş geri kalan kısma çekilmemiştir.Mağdur durumdayız.Isınma sorunumuz olduğundan kirada otururuz. Bizlerden destek yardım bekliyoruz.Çalışmalarınız için başarılar diliyorum.

SIRADAKİ HABER