banner175

ÇATAK'TA IPARD-II BİLGİLENDİRMESİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Van İl Koordinatörlüğü tarafından Çatak ilçesinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

ÇATAK'TA IPARD-II BİLGİLENDİRMESİ

Atatürk Ortaokulu’nun konferans salonunda verilen IPARD-II bilgilendirme toplantısına İlçe Kaymakamı Hacı Asım Akgül, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Raci Selçuk ile yaklaşık 50 kişi katıldı. Toplantıda büyükbaş ve küçükbaş yetiştiriciliği, turizm, arıcılık, el sanatları ve su ürünleri gibi konularda yüzde 70’e varan hibe desteği ile ilgili detaylı bilgiler verildi.

 

Yapılan bilgilendirme toplantısıyla ilgili bir açıklama yapan İlçe Kaymakamı Hacı Asım Akgül; “Devletimiz 10 yıldır ciddi derecede yatırımcıya her konuda destek oluyor. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu; çiftçinin ve üreticinin yanında olmaya devam ediyor. Çatak hayvancılık memleketi, özellikle arıcılık ile küçük ve büyükbaş hayvancılık konusunda çok güzel projeler hazırlanacağına inanıyorum. Organik bal Çatak için çok önemli bir yerde. Değerli girişimcilerimizden bu potansiyeli iyi bir şekilde değerlendirmelerini diliyorum. Kaymakamlık olarak her türlü fikrin, düşüncenin yanındayız” dedi. Soru-cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 09:05
YORUM EKLE

banner178