Çatak’ta ‘Kutlu Doğum’ etkinlikleri

Çatak Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında “Din ve Samimiyet ” konulu bir konferans düzenlendi.

Çatak’ta ‘Kutlu Doğum’ etkinlikleri

Atatürk İlköğretim Okulu Konferans Salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Adnan Menduhoğlu katıldı. Programa Belediye Başkanı Celalettin Bartu, Emniyet Amiri C.Yılmaz Tamtürk, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe Müftüsü Sezai Görentaş’ın selamlama konuşmalarının ardından Yrd. Doç. Dr. Adnan Menduhoğlu, “Din ve Samimiyet” konulu konferans verdi. Menduhoğlu, “Din samimiyetin bu peygamberlerin mesajları bize tüm amellerimizde tüm işlerimizde ihlas ve samimiyeti öğretmektedir. Çatak bu bölge geçmişten beri ilim ve irfan merkezi olmuş samimi insanlara eşitlik etmiştir. Farklılarımız zenginliğimizdir. Ayrılık değil birliğimize vesile olmaktır. Hz Peygamber ve O’nun getirdiği Kur’an bu konuda en güçlü klavuzdur. Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin O’nu daha iyi anlamamıza ve öğretilerini hayatımıza daha çok tatbik etmemize vesile olması gerekir. Bütün Peygamberlerin gönderiliş gayelerinin kaybolan insan onuruna hak ettiği değeri yeniden kazandırmak olduğunu vurguladı” dedi.

Program, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında” İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında düzenlenen “kırk hadis” ezberleme yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül takdimi ile devam etti. Program, İlçe Müftüsü Sezai Görentaş’ın, Kutlu Doğum Haftası anısına Yrd. Doç. Dr. Adnan Menduhoğlu’na plaket takdimi ile son buldu. Konferans sonunda ilçe protokolü ve vatandaşlara toplu hatıra fotoğrafı çekildikten sonra sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2014, 14:49
YORUM EKLE