banner166

Ercişli onbaşı gözyaşları içinde toprağa verildi

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Osman Kaya, memleketi Erciş ilçesinde yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törende gözyaşları arasında toprağa verildi.

Ercişli onbaşı gözyaşları içinde toprağa verildi

Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki operasyonda şehit düşen Ercişli 24 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Osman Kaya’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, memleketi Erciş’e getirildi. Şehit için Sahilkent Mahallesi’nde bulunan Büyük Hafız Camii önünde bir tören düzenlendi. Törene, Van Valisi İbrahim Taşyapan, Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, Van İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Oğuz, 108. Topçu Alay Komutanı Albay Murat Yalbır, askeri ve sivil erkan, şehit ailesi ve yakınları ile binlerce vatandaş katıldı.

 

Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz tarafından kıldırılmasının ardından şehit için helallik istendi. Ardından şehidin yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Bu esnada cenaze başında nöbet tutan bir asker ise gözyaşlarına hâkim olamadı. Şehidin naaşı daha sonra tekbir ve dualar eşliğinde ambulansa konularak helallik için şehidin Vanyolu Mahallesi’ndeki baba evine getirildi. Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Osman Kaya’nın cenazesi binlerce kişinin katılımıyla Alkanat Kabristanlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Definin ardından Van Valisi İbrahim Taşyapan Türk bayrağıyla şehidin fotoğrafını şehit babası Alaettin Kaya’ya teslim etti.

 

Törenin ardından acılı baba Alaettin Kaya ise gözyaşları içerisinde, ‘Allah rahmet etsin, vatan sağ olsun” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 18:10
YORUM EKLE