banner139

“Genç Fikirler Gürpınar’ı İnşa Ediyor” proje yarışması başlıyor

Gürpınar Belediyesi tarafından düzenlenen “Genç Fikirler Gürpınar’ı İnşa Ediyor” yarışmasıyla Gürpınarlı gençler hayallerindeki Gürpınar’ı kendi elleriyle tasarlayacak. 

“Genç Fikirler Gürpınar’ı İnşa Ediyor” proje yarışması başlıyor

Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen projeyle gençlerin kültürel gelişimine katkı sunulması amaçlanıyor. 

Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri, kentleşme, bilişim alanlarında yenilikçi, uygulanabilir, toplum ve şehir yararına olabilecek fikirler ile gençlerin üretime katkı sağlaması ve kendilerini geliştirmelerine fırsat sunulması hedeflenecek.   

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, ilçemizin daha yaşanılabilir hale gelmesi için genç fikirlere önem verdiklerini anlattı. 

Bunun içinde “Genç Fikirler Gürpınar’ı İnşa Ediyor” projesini hayata geçirdiklerini kaydeden Tanış “Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak, onları bilime, sanata ve daha da önemlisi üretime, projelerle katılmasını istiyoruz. Bunun içinde ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız özellikle de gençlerimiz için böyle bir projeye hazırladık. Gençlerimizin hayal dünyalarındaki Gürpınar’ı projelere yansıtmalarını istiyorum. Umuyorum ki ilçemizin gençleri çok güzel projeler ortaya koyacak ve bizlerde o projelerin gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız.”dedi.

Yarışma kapsamında derece elde eden 5 projeye ödüller takdim edilecek.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner135

banner134