banner166

İLÇELERE OTOBÜS SEFERLERİ BAŞLADI

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeler arası yolcu taşımacılığı için alımı gerçekleştirilen otobüsler ilk seferlerine başladı...

İLÇELERE OTOBÜS SEFERLERİ BAŞLADI

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeler arası yolcu taşımacılığı için alımı gerçekleştirilen otobüsler ilk seferlerine başladı. Yurttaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan otobüsler ilk seferlerini Van-Özalp ve Van-Saray ilçelerine gerçekleştirdi.

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 2015 çalışma sezonu içerisinde kentteki ulaşım sorunun ortadan kaldırılması için alımı gerçekleştirilen otobüslerin ardından, halkın ilçelerde yaşanan ulaşım sorunun ortadan kaldırılması için otobüs talebinde bulunması ile harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, ilçeler arası yolcu taşımacılığı yapmak için aldığı 5 yeni otobüs ile ilk seferlerine başladı. Tam donanımlı ve 53 yolcu kapasiteli olan 5 yeni Tourmalin otobüs ile yurttaşlara güvenilir ve rahat bir şekilde yolculuk yapmalarını sağlayan Büyükşehir Belediyesi, her gün düzenli bir şekilde 2 saatte bir Van-Özalp ve Van-Saray ilçelerine karşılıklı olarak sefer düzenleyecek.

 

Van-Özalp ve Van-Saray ücret tarifesi standart hale getirildi

Yurttaşlar için kaliteli ve konforlu hizmeti esas alan Büyükşehir Belediyesi, ücret tarifesini de standart hale getirerek Van-Özalp ve Van-Saray arası yolcu taşımacılığında tam bilet 5 TL, öğrenci bileti ise 2,5 TL olarak belirledi. Kar amacı gütmeden tamamen halkın yaşadığı sorunları ortadan kaldırmak için yolcu taşımacılığına başlayan Büyükşehir Belediyesi, otobüsleri ilk gününde halkın büyük ilgisi ile karşılandı. Diğer ilçeler için de çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi, özellikle Muradiye ve Çaldıran arasında yaşanan ulaşım sorununun ortadan kaldırılması için kısa bir süre içerisinde bu ilçelere de sefer düzenleyecek. 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 12:24
YORUM EKLE