Müdür Toy'a veda yemeği

Van'ın Çatak Milli Eğitim Müdürü Talat Toy’un Balıkesir’in Burhaniye ilçesine tayininin çıkması nedeniyle bir veda yemeği verildi.

Müdür Toy'a veda yemeği

3 yıl boyunca Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yapan Talat Toy; Balıkesir’in Burhaniye ilçesine merkezi atama ile tayin edilmesi nedeniyle onuruna öğretmenevinde veda yemeği düzenlendi. Yemeğe; İlçe Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu, Belediye Başkanı Emin Babur, Garnizon Komutanı Feyyaz Aydoğdu, İlçe Emniyet Amiri Yılmaz Tamtürk, daire ve okul müdürleri, kurum personelleri ile siyasi parti mensupları katıldı. Veda yemeğine konuşan Kaymakam Koyuncu; devlette devamlılığın esas olduğunu belirterek, “Müdür Bey’in yeni görev yerinde de aynı başarılı çalışmayı göstereceğine inanıyorum. Benim ilçeye geldiğim bu kısa sürede müdürümüzün eğitim camiası için çalışmaları takdire şayandır. Daha öncesini bilmem gerekirse şu anda veda yemeğinde bu kadar kişinin katılması ne kadar değerli başarılı bir insan olduğunu anlatmaya yeterlidir. Ben kendisini gittiği yerde de başarılı çalışmalarına devam edeceğine inanıyorum. Allah gittiği yerde de yolunu açık eyler, güzel çalışmayı hayırlı hizmetler yapmayı nasip eder. Orada Çatak’ı çok iyi temsil edeceğini umuyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.’

Başkan Babur da, Toy'un eğitim öğretimdeki emeklerinin hiçbir zaman dikkatlerden kaçmadığını belirterek, “Şimdi Milli Eğitim Müdürümüzü büyük bir minnet duygusu içinde uğurluyoruz. İlçe halkımız adına kendisine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. İlçemize İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu Lisesi kazandırdı, bu üstün hizmetlerinden dolayı kendisine başarılarının devamını diliyorum” dedi. Onuruna verilen yemekte veda konuşması yapan Talat Toy ise; 3 yıl görev yaptığı ilçeden ve mesai arkadaşlarından ayrılacağı için duygulandığını belirterek, “Şimdi ülkemizin başka bir yerinde yine hizmet için gidiyorum. Acısı ve tatlısıyla üç yılda büyük dostluklar kazandım. Bu güzel gecede programa iştirak eden misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Çatak benim için yeri doldurulamaz, çünkü benim ilk milli eğitim müdürlüğü yaptığım yer burası. Göreve geldiğim gün Çatak eğitim alanında 9’uncu sırada iken şu anda ilk üçte. Ama kesinlikle bu benim başarım tek değil. Bu başarı başta daire arkadaşlarım olmak üzere tüm öğretmenlerimizin başarısıdır. Eğer ki başarısız olmuş olsaydık, o zaman o başarısızlık sadece benim olurdu. Herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Toy'a; yaptığı hizmetlerden dolayı ilçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı ve Milli Eğitim Şube müdürleri birer plaket verdi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2014, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER