MUHTARLAR İSYAN ETTİ:BEDDUA EDİYOR

Van'ın Gevaş ilçesindeki mahalle muhtarları, elektrik kesintilerden dolayı büyük sıkıntı yaşadıklarını söyledi...

MUHTARLAR İSYAN ETTİ:BEDDUA EDİYOR

Van'ın Gevaş ilçesindeki mahalle muhtarları, elektrik kesintilerden dolayı büyük sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

 

Gevaş Muhtarlar Derneği’nde bir araya gelen muhtarlar, elektrik konusunda yaşanan sıkıntılara bir anlam veremediklerini söyledi.

 

Gevaş Muhtarlar Derneği adına açıklama muhtarlar şu ifadelere yer verdi: “Biz defalarca VEDAŞ Gevaş Şefliği’ne gittik, yetkililerle görüştük. Sonra ilçe yetkilileriyle görüştük. Belediye Başkanımız Sayın Sinan Hakan Beyle birlikte Van’a gittik, oradaki yetkililerle görüştük. Hep ‘Çözeceğiz’ dediler ama çözmediler. Aradan bir yıl geçti değişen bir şey olmadı. Mahallelerde içme suyu ve sulama suyu elektriğe bağlı. Elektrik eksildiğinde hayat adeta duruyor. Birilerinin artık bu ilçenin elektrik sorununa el atması lazım. Bu kadar insan mağdur. Bunun vebali büyüktür. Özelilikle içinde bulunduğumuz şu mübarek Ramazan ayında insanları bu kadar mağdur etmeye kimin hakkı var?”

 

“HALK BİZE BEDDUA EDİYOR

Tüm teknolojik aletlerinin bozulduğunu ifade eden muhtarlar, “Buzdolabına koyular yiyecekler bozuluyor. Ayrıca sık sık kesilen elektrikten dolayı elektronik cihazlarımız yanıyor. Halk bize her gün beddua ediyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Hizmet yok ama her ay bize yüklü faturalar geliyor. Bir gün faturayı ödemezsek hem faiz uygulanıyor hem de elektriklerimiz kesiliyor. Olmayan hizmetin bedelini almayı biliyorlar ama sorunu çözemiyorlar. Böyle bir hizmet anlayışı olmaz. Yani biz olmayan hizmete para ödüyoruz. Köylerde onlarca hasta var. Bu hastalarımız elektrikle çalışan makinelere bağlı yaşıyorlar. Elektrik gittiğinde nefes alma zorluğu çekiyorlar. Yani hem onların hem de bizim hayatımız elektriğe bağlı. Bu nedenle devlet büyüklerinin artık bu sorunu çözmelerini bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

 

Açıklamaya; Akdamar Mahallesi Muhtarı Abdullah Yılmaz, Kayalar Mahalle Muhtarı Kemal Güçlü, Dilmetaş Mahallesi Muhtarı Abdulbari Bayezit ve Dokuzağaç Mahallesi Muhtarı Müslim Erdem katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2016, 15:20
YORUM EKLE