banner102

O KÖPEĞİN SAHİBİNE PARA CEZASI

Bir hafta önce, kangal cinsi köpeğini bir traktörün arkasına bağlayarak evine götüren çiftçi Habip Çınar'a, Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü tarafından 454 lira para cezası verildi.

O KÖPEĞİN SAHİBİNE PARA CEZASI

Bir hafta önce, kangal cinsi köpeğini bir traktörün arkasına bağlayarak evine götüren çiftçi Habip Çınar'a, Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü tarafından 454 lira para cezası verildi. El konulmak istenen köpeğin ise, 3 gün önce sahibinden kaçtığı belirtildi.

Van- Erciş karayolu üzerinde bulunan ve 2011 yılındaki depremden sonra kurulan Topraktaş Mahallesi'nde oturan Habip Çınar, çalınan kangal cinsi köpeğini bir hafta sonra başka mahallede buldu. Çınar, köpeğini traktörün arkasına zincirle bağlayarak Van- Erciş karayolu üzerinde bulunan evine götürdü.

454 LİRA CEZA

Haberin televizyon ve gazetelerde çıkması üzerine harekete geçen Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ve Van İl Jandarma Komutanlığı Çevre Koruma ekipleri Çınar'ın evine gitti. Ekipler 5119 sayılı hayvanları koruma kanunu uyarınca, hayvana eziyet yaptığı için Çınar'a 454 lira para cezası verdi. El konulmak istenen köpeğin ise 3 gün önce sahibinden kaçtığı belirtildi. Köpek jandarmanın yaptığı aramalara rağmen bulunamadı.


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER