SARAY İLÇESİNE 'MUHTEŞEM' PARK

Van Büyükşehir Belediyesi sezon başında Saray ilçesinde yapıma başladığı Saray İlçe Parkı’nın yüzde 50’lilik kısmını tamamladı.

SARAY İLÇESİNE 'MUHTEŞEM' PARK

Van Büyükşehir Belediyesi sezon başında Saray ilçesinde yapıma başladığı Saray İlçe Parkı’nın yüzde 50’lilik kısmını tamamladı. İlçenin mevsim koşullarının göz önünde bulundurularak yapımı devam eden Saray İlçe Parkı bölgenin en önemli parklarından birisi olacak.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl hayata geçirilen, kent merkezinde ve ilçelerde devam eden park ve yeşil alan çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle park ve yeşil anlamında son 50 yılın en büyük çalışmalarını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi yaptığı parklar ile kent halkının özlemini çektiği park ve yeşil alan çalışmaları ile bölge de örnek projeleri hayata geçirdi. Bir sezonda onlarca parkın yapımını tamamlayarak kent halkının hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi, çalışmaları ilçelere yayarak kente bağlı ilçelerin park ve yeşil alan sorunlarını ortadan kaldırıyor. Sezon başında yapımına başladığı Saray İlçe Parkı’nın çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi ilçeye ilk defa model olacak bir parkın temellerini attı.

 

SARAY İLÇE PARKI İLE PARK SORUNU ORTADAN KALKACAK

Van Büyükşehir Belediyesi Saray ilçesinde 37 bin metre kare alan üzerine yapımına başladığı Saray İlçe Parkı’nın yüzde 50’lilik kısmını tamamladı. Mevsim koşulları göz önünde bulundurularak geri kalan kısmının ilkbahar ayında tamamlanmasını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi park ile birlikte ilçenin park sorununu ortadan kaldıracak. Park alanında, ağaçlandırma ve piknik alanı, biyolojik gölet, oturma alanları ve çocuk oyun alanları gibi halkın dinlenip vakit geçirebileceği mekânlar bir kısmı tamamlanırken, geri kalan kısımlar ise tamamlanarak halkın hizmetine sunulacak.

 

SARAY İLÇE PARKI GELECEK YIL HALKIN HİZMETİNE SUNULACAK

Saray ilçesinde 37 bin metre kare alan üzerinde inşası hızla devam edilen parkta kültür merkezi, ilçe meydanı gibi yapılar yapılacak. Yine biyolojik gölletin olacağı parkta, gölet üzerinde ahşap köprüler ile bağlantılı ahşap teraslar yapılacak. Amfi voleybol, basketbol sahalarının yanı sıra fitness alanın da bulunacağı park bölgenin en önemli yeşil alanlarından bir tanesi olacak. Kışın çok sert geçtiği ilçede mevsim koşulları göz önünde bulundurularak yapılan parkta, kapalı oturma alanları yapıldı. Yürüme ve bisiklet parkurlarının bulunduğu parkta çocuklar da unutulmadı. 3 ve 6 yaş ile 6 ve 15 yaş arasında ki çocuklar için kum havuzları ve çocuk oyun alanları yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 08:43
YORUM EKLE