TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN KALORİFER DENETİMLERİ

Tuşba Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, mesken, kurum ve kuruluşlar ile iş yerlerinin kalorifer kazan dairelerinde denetimler yaptı.

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN KALORİFER DENETİMLERİ

Havaların soğumasıyla birlikte devreye giren kalorifer kazan dairelerinde denetimler yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerde, teft defteri, yangın söndürme cihazı, ecza dolabı, kazan görevlisinin yetki ve ateşçi belgesi olup olmadığını kontrol etti. Tuşba’lıları bilgilendirmek, insan sağlığı, can güvenliği ve çevreyi olumsuz etkileyen nedenleri en aza indirmek amacıyla yapılan denetimlerde, eksikliklerin belirlendiği mesken, kurum ve kuruluş ile işyerlerinin sahipleri, yetkilileri ile kazan kullanıcıları uyarıldı.

Tuşba’lıları bilinçlendirmek hava ve çevre kirliliğini engellemek amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde kalorifer kazanının temizliği, teftiş defteri, yangın söndürme cihazı yönünde de kontroller yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kazan dairesinin depo veya amaç dışı olarak kullanılıp kullanılmadığına da baktı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün, Van'da yakılmasına izin verdiği kömürlerin kaloriferlerde yakılıp yakılmadığını da kontrol eden Tuşba Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, "Kış aylarında, mevsim hastalıkları yaygın olarak görülebilecek bir dönemdir. Bu sebeple Tuşba ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sağlığı için ekiplerimiz tarafından gerekli denetimler yapılmaktadır. Belediyemiz bünyesinde kurulan Ak Masa'ya e-mail ve telefon şikayetlerinin gelmesi durumunda ise ekiplerimiz ihbarı anında değerlendirerek denetimler yapmaktadır" denildi.


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 11:59
YORUM EKLE