Vekil Çiftci’den Çelik’e ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Van Milletvekili Fatih Çiftci memleketi Erciş’te Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkan Yardımcısı ve Van Birlik Başkanı Nihat Çelik’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Vekil Çiftci’den Çelik’e ziyaret

Vanyolu Caddesi üzerinde bulunan Erciş Ziraat Odası Başkanlığı’na Ak Parti Erciş ilçe teşkilatı üyeleri ile birlikte gelen Milletvekili Çiftci, TÜDKİYEB Genel Başkan Yardımcısı Nihat Çelik tarafından karşılandı. Samimi bir ortamda geçen ziyaret esnasında ilçenin sorunlarının yanı sıra tarım ve hayvancılık alanında görüş alış verişinde bulunuldu. 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek ve dua da isteyen Çiftci, bölge milletvekili olarak Genel Başkan Yardımcısı ve Van Birlik Başkan Nihat Çelik’in çalışmalarından gurur duyduklarını söyledi. Merkezi hükümetin Erciş’e yatırımların aksatılmadan bundan sonra da devam edeceğini ifade eden Çiftci, başta milli eğitim alanında olmak üzere birçok yeni eğitim kurumunun Erciş’e inşa edildiğini bildirdi. Erciş Sanayi Geçişi Köprülü Kavşağı yapımının asla iptal edilmediğini de anlatan Çiftci, Morgedik Barajı’nda Kasım 2014 tarihinden itibaren su tutulacağı müjdesini de verdi.

TÜDKİYEB Genel Başkan Yardımcısı ve Van Birlik Başkanı Nihat Çelik ise Milletvekili Çiftci’nin kendilerine yapmış olduğu nezaket ziyaretinden ötürü yönetim kurulu üyeleri ve üyeleri adında mutluluk duyduklarını söyledi. Tarım ve hayvancılığının Van için olmazsa olmaz olduğunu bildiren Çelik, küçükbaş hayvancılığın gelişmesi ve desteklemesi adına büyük emekleri bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’e şükran borçlu olduklarını söyledi. Küçükbaş hayvancılık popülasyonunun en büyük dilimini Türkiye’de Van ve ilçelerinin oluşturduğunun altını da çizen Çelik, Ak Parti hükümetinin her zaman köylüsünün, çiftçisinin, üreticisinin, işçisin, esnafının ve vatandaşının yanında yer aldığını da söyledi. Ak Parti Van milletvekillerinin gerek Van için, gerekse ilçeleri için hizmet alanında ellerinden gelen gayreti gösterdiklerine gönülden inandıklarını da ifade eden Çelik, pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin de ülkeye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak, “Sayın milletvekilimizin Van ve ilçelerine yapmış olduğu katkı ve hizmetlerden ötürü birlik olarak kendilerine teşekkür ediyoruz. Bugün bizlere yapmış oldukları nezaket ziyaretinden de ötürü ayrıca kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Küçükbaş hayvancılığın gelişmesi, desteklenmesi adına büyük emekleri olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Mehmet Mehdi Eker beye bir kez daha üretici ve çiftçilerimiz anıda şükranlarımızı sunuyoruz. Öte yandan, bir sivil toplum yöneticisi olarak önümüzdeki pazar günü ülkemizde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinmek istiyorum. Bizler ülkesini seven insanlar olarak çok zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bölgemizin kendi iç şartları bir yana, bölgemize komşu olan ülkelerde yaşananları gördüğümüzde etrafımızın bir ateş çemberi ile kuşatıldığını da hep birlikte şahit olmaktayız. Bu bakımdan gözümüzü yapılan hizmetlere ve gerçeklere de kapatamayız” dedi.

Birlik Başkanı Çelik, daha sonra Milletvekili Çiftci’ye birliğin çalışma ofisini gezdirerek yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2014, 13:51
YORUM EKLE