banner211

VAN'DA EĞİTİME KAR TATİLİ! VAN'DA OKULLAR KAÇ GÜN TATİL?

Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Van’da eğitime ara verildi. Yoğun kar yağışı sonrası İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada bugün öğleden sonra ve yarın tüm gün eğitime ara verildi.

VAN'DA EĞİTİME KAR TATİLİ! VAN'DA OKULLAR KAÇ GÜN TATİL?

Sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle Van’daki bazı ilçelerde eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle bugün öğleden sonra taşımalı eğitim yapan okulların tatil edildiğini belirti.

 

YARIN DA TATİL VAR!

Bugünkü tatil edilen merkez ilçeler için yarın da tatil olduğu duyurusunu yapan MEB yarın ise Tuşba, İpekyolu ve Edremit ilçelerindeki tüm okulların gün boyu tatil edildiğini söyledi. 

 

İŞTE YARIN DA TATİL OLACAK İDĞER İLÇELER


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kıyasettin Kırekin, Meteoroloji Van Bölge Müdürlüğü ile yaptıkları görüşmeler neticesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okulların tatil edildiğini belirtti. Kırekin, “İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerimize bağlı tüm köylerde taşımalı eğitim yapan okullar başta olmak üzere kenar mahalle okulları olan TOKİ gibi yerlerde öğleden sonra okullar tatil edildi. Yarın ise bu 3 ilçemize bağlı tüm okullarda gün boyu tatil kararı alınmıştır. Bugün gün boyu tatil edecektik, ama öğrenciler erkenden okula gittikleri için tatil edemedik. Merkezdeki okullar eğitime öğleden sonrada devam edecekler, ama yarından itibaren 3 ilçemizdeki okullar tatil olacak. Öte yandan Erciş, Özalp ve Başkale ilçelerimizde de okullar bugünden itibaren tatil edildi. Diğer ilçelerimizde ise ilçe kaymakamlıkları duruma göre karar verip okulları tatil edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 11:27
YORUM EKLE