Altın ne kadar? Altın neden düşüyor? Gram altın, çeyrek altın ne kadar?

Dün 568 lirayla günü kapatan gram altın bugün erken saatlerde güne düşüşle başladı. Merkez Bankası faiz kararı sonrası dalgalanmalar yaşanan dolar ve altın bugün ne kadar? Altın düşecek mi?

Altın ne kadar? Altın neden düşüyor? Gram altın, çeyrek altın ne kadar?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 898 lira, cumhuriyet altını da 3.661 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, şu sıralarda önceki kapanışa göre yüzde 0,4 azalışla 1.801 dolardan alıcı buluyor. Analistler, ABD ile Çinli yetkililer arasındaki görüşmeler sonrası artan küresel risk iştahının altının ons fiyatını baskıladığını belirterek, bugün altının ons fiyatı ve dolar kurundaki düşüşün yurt içinde altın fiyatlarının hızlı gerilemesine sebep olduğunu kaydetti. Altın düşecek mi? Çeyrek altın ne kadar? Altın artacak mı?

GRAM ALTIN NE KADAR?

Merkez Bankası açıklamaları sonrası dolar ve altında ciddi oranda artışlar meydana geldi. Bugün ise gram altın 546 liradan alıcı buluyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 895 lira, cumhuriyet altını da 3.661 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, şu sıralarda önceki kapanışa göre yüzde 0,4 azalışla 1.801 dolardan alıcı buluyor.

SON DAKİKA

YORUM EKLE