Altın uzmanından önemli tüyolar! Çok pahalı almayın

Yaptığı açıklamalarla gündem olan Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş'ten dolar, altın ve gümüş için uyarılar geldi. İslam Memiş, yatırımcılara da önemli tüyolar verdi.

Altın uzmanından önemli tüyolar! Çok pahalı almayın

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş,  dolar altın ve gümüş ile ilgili  dikkat çeken yeni bir açıklama yaptı. İslam Memiş, “Altınının ve doların teknik olarak düzeltme hareketi yapması gerekiyor. Ben sabırla beklenmesini tavsiye ederim. Daha ucuz maliyetlerden alım yapabilirsiniz. Gram altın 900 TL üstü, ons altın 1900 dolar üstü yüksek maliyettir. Altında kademeli düşüşler olabilir. Gram altında aşağı yönde 920 TL seviyesi destek seviyesidir, ons altında bu seviye 1.960 dolardır. ”

Gümüşün sessiz bir şekilde arttığına dikkat çeken İslam Memiş, “Geçen saydım altın, gümüş ve dolar. En fazla değer kazanan yüzde 12,5 ile gümüş oldu. Gram altın yüzde 10 kazandırdı, üçüncü sırada ise dolar/TL kuru oldu. Gümüş altının tahtını salladı. Gümüşte de yatırımcılara 12 TL ve üstündeki seviyelerden almamalarını öneririm. Gümüşte de mutlaka alım fırsatı olacaktır” ifadelerini kullandı.

HABERGLOBAL

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 10:58
YORUM EKLE