Asgari ücrete zam gelecek mi? Vedat Bilgin merakla belenen tarihi duyuru!

Merakla beklenen Asgari ücret zammı konusunda bir son dakika gelişmesi yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, 'Asgari ücreti önümüzdeki hafta açıklayacağız' dedi.

Asgari ücrete zam gelecek mi? Vedat Bilgin merakla belenen tarihi duyuru!

Artan enflasyonla birlikte vatandaşın alım gücünün azalması ve asgari ücrete yıl sonunu beklemeden ara bir zam yapılacak mı soruları gündemi meşgul ediyor.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye KAMU-SEN Toplantısı'nda konuya dair önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücret zammının ne zaman açıklanacağı konusunda heyecanlandıran ifadeleri kullanan Bakan Bilgin, şu şekilde aktardı:

"Önümüzdeki hafta paylaşacağım"

"Temmuzda yapacağımız düzenlemeyle birlikte rakamlar kamu çalışanlarımıza enflasyon karşısında nefes aldıracak. Emekli işçilerimizi de koruyacağız. Çalışan işçilerimizi de korumak bizim görevimizdir. İşçi sendikaları, işveren sendikalarıyla görüştüm, çalışmalarımız sürüyor. Önümüzdeki hafta başında ya da ortasında kamuoyuyla paylaşacağım. Türkiye'nin emekçileri Türkiye'nin çalışanları endişe etmesinler,Türk Devleti onların yanındadır.

"Aralık sonu yaptığımız güncelleme enflasyon nedeniyle unutuldu"

Biz yüzde 50'nin üzerinde asgari ücreti artırdık. Aralık sonu yaptığımız güncelleme enflasyon nedeniyle unutuldu. Bunun işsizliğe neden olacağı iddia edildi ama öyle olmadı. Biz ekonomideki bütün gelişmeleri sosyal politikalarla destekledik."

ENSONHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2022, 18:41
YORUM EKLE