banner211

On binlerce kişi bekliyordu! Başvurular başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ekonomik İstikrar Kalkanı paketinde duyurduğu Kısa Çalışma Ödeneği başvurularının bugünden itibaren elektronik ortamdan yapılabilecek.

On binlerce kişi bekliyordu! Başvurular başladı


Kısa çalışma ödeneği hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, yyeni koronavirüsten (Kovid-19) olumsuz etkilenen ve bu sebeple kısa çalışma uygulamasından yararlanmak isteyen işverenlerin, İŞKUR İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezlerine özel olarak oluşturulan elektronik posta adresleri aracılığıyla gerekli belgeleri göndererek başvurularını yapabileceklerini bildirdi.


Selçuk, başvurularla ilgili açıklamanın "www.iskur.gov.tr" adresi üzerinden yayımlanacağını kaydetti.


Kısa Çalışma Ödeneğinin devreye alınmasının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi"nde yer aldığını hatırlatan Selçuk, İŞKUR yönetim kurulunun da süreci hızlandırmak adına başvuruların yapılabilmesi için bir karar aldığını belirtti.


Kısa çalışma ödemelerinin Rehberlik ve Teftiş Başkanlığımızca yapılacak uygunluk tespitinin ardından gerçekleştirileceğini bildiren Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, başvuruların yapılması ve sonuçlandırılmasına ilişkin süreç hakkında "www.iskur.gov.tr" İŞKUR internet sitesinden detaylı duyurunun yapılacağı bildirdi.
 

GÜNEŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nevzat gencer
Nevzat gencer - 1 yıl Önce

Iskur