banner211

Türkiye krizden güçlenerek çıkacaktır!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Berat Albayrak yaptığı açıklamada “Türkiye gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla çok daha iyi durumda' dedi.

Türkiye krizden güçlenerek çıkacaktır!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'Türkiye, hane halkı borçluluğunda 1291 dolarlık kişi başı borç miktarıyla gelişmekte olan ülkeler ve dünya ortalamasının çok altında. Kamu borçluluğu rakamları ise dünya ortalamasının 3'te 1'idir. Türkiye gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla çok daha iyi durumda' dedi.

Bakan Albayrak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ekonomi ve kriz yönetimi konusunda sabıkası kabarık olup Türkiye'ye karanlık günler yaşatanların, bugün 'borçluluk' üzerinden ortaya koydukları yalanlarla kendilerince yıpratma politikası izlediğine dikkat çekti.

Bakan Albayrak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Türkiye, hane halkı ve kamu borçluluğu gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla ÇOK DAHA İYİ DURUMDADIR. Türkiye ekonomisi, dünden bugüne nasıl direncini koruyarak nice badirelere göğüs gerdiyse bu küresel krizden de daha da güçlenerek çıkacaktır.

Türkiye’de hane halkı borçluluğunda kişi başına düşen borç miktarı 1.291 dolardır. Gelişmekte olan ülkelerde 26.680 dolar olan bu rakam; 6.271 dolar olan dünya ortalamasının çok altındadır. Kamu borçluluğunda ise Türkiye'nin rakamları dünya ortalamasının üçte biridir.

Ekonomi ve kriz yönetimi konusunda sabıkası kabarık olup Türkiye’ye karanlık günler yaşatanlar, BUGÜN ‘borçluluk’ üzerinden ortaya koydukları yalanlarla kendilerince yıpratma politikası izliyor.

GAZETE VATAN

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 18:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖKKEŞ
ÖKKEŞ - 10 ay Önce

KİM BİLİR KAÇ YORUM VARDIR MA YAYILAMIYORSUNUZ ÇÜNKÜ SİZDE BU ÇİRKEFLİĞİN BİR PARÇASISINIZ

Birisi
Birisi - 9 ay Önce

Ökkeş kardeş tam bende onu yazacaktım yurumları yazmıyor bu yandaş. Bari okuduğunu sen illet onlara yandaş gazete. Söyle bayan çiftçilere faizsiz kıredi versin o yalancı damat ferit