Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı!

Resmi Gazete'de yayımlanan son dakika gelişmesine göre ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Cumhurbaşkanı kararıyla görevden alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı!

Resmi Gazete'de yayımlanan son dakika gelişmesine göre ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Cumhurbaşkanı kararıyla görevden alındı.

NE OLMUŞTU?

KPSS'de sorulan soruların sınavdan önce bir yayınevinin deneme sınavında çıktığı öne sürülmüş, iddia ÖSYM tarafından yalanlanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise olayın araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu'na talimat vermişti.

ÖSYM BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI, RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Resmi Gazete'nin 3 Ağustos 2022 31912 sayılı nüshasında yayınlanan Cumhurbaşkanı kararında şu ifadelere yer verildi. Cumhurbaşkanlığından; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

BAŞKAN ERDOĞAN KPSS İDDİALARI ÜZERİNE DDK'YI GÖREVLENDİRMİŞTİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan KPSS 2022 ile ilgili çıkan iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kurulu'nu görevlendirdiğini açıklamış ve "Hiçbir evladımızın mağdur olmasına izin vermeyeceğiz" demişti. İlerleyen saatlerde de Halis Aygün görevden alındı.

SABAH

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2022, 00:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
askar
askar - 6 gün Önce

yetmez acilen kpss 2022 sınavı yenilenmelidir

Adalet
Adalet - 6 gün Önce

Adalet olmadimi laiklik olmadimi cok baskan mudur gider