banner290

Van’da, Kitap Okuma Yarışması’nın ödülleri sahiplerine kavuştu!

Kitap Van Projesi kapsamında ilk kez düzenlenen Kitap Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, törenle verildi

Van’da, Kitap Okuma Yarışması’nın ödülleri sahiplerine kavuştu!

Kitap Van Projesi kapsamında ilk kez düzenlenen Kitap Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, törenle verildi. Selahaddin Eyyübi İMKB Anadolu Lisesinde yapılan törene Van Valisi Ozan Balcı da katıldı. Vali Balcı, etkinliğe katılan ve dereceye giren öğrencileri kutladı.

BALCI: ÇOCUK OKUYUCUSU OLMAYAN TOPLUMLARIN YETİŞKİN OKUYUCUSU OLMAZ

Kitap okumanın önemine dikkat çeken Vali Balcı, “Kitap okumaya, yemek yemeğe, su içmeye ayırdığımız gibi özel zaman ayırmalıyız. Çocuklarımıza bu alışkanlık kazandırılmalı ve devam ettirilmeliyiz. Çünkü çocuk okuyucusu olmayan toplumların yetişkin okuyucusu olmaz” dedi.

“VAN KİTABIN YENİ BAŞKENTİ”

Balcı, “Akademik anlamda başarılı olmak için de kitap okumak lazım. Kitap okumak insanın hayal dünyasını genişletir, ufkunu açar. Van kitabın yeni başkenti. Bu anlamda okullarda her gün 1 saat kitap okunuyor. 1 milyon kitap alıyoruz. Okul kitaplıklarını zenginleştiriyoruz. Van’ın bütün okullarında güzel bir kütüphane olacak. Bütün okullarımızı TÜBİTAK kitaplarıyla buluşturduk” diye aktardı.

BALCI: 13 TANE İLÇEMİZDE BEBEK VE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ YAPARAK BİR İLKE İMZA ATIYORUZ

13 ilçede bebek ve çocuk kütüphanesi kurulduğunu dile getiren Balcı, “Ancak sadece kitap almak yetmiyor. Okutmak lazım. Bu okuma etkinliklerimiz ve ödül törenlerimiz büyüyerek devam edecek. 13 tane ilçemizde bebek ve çocuk kütüphanesi yaparak bir ilke imza atıyoruz. Yeni bir il halk kütüphanesi yapıyoruz. İlçe kütüphanelerini zenginleştiriyoruz. Bütün kamu kurum kuruluşlarına kitap alıyoruz. Tematik okullarımızın kütüphanelerini uygun kitaplarla donatıyoruz" dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2022, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER