banner290

Vanlı 100 genç 4 gün kamp yaptı

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezleri tarafından izcilik kulübü üyelerinden oluşan 100 kişilik erkek ve 50 kişilik 14-21 yaş aralığındaki öğrenciler farklı tarihler arasında Van’da ilk kez gerçekleştirilen Çadır Kampı etkinliği ile 4 gün boyunca Edremit Su Sporları Merkezinde temiz havada çadırda kalma deneyimi yaşadı.

Vanlı 100 genç 4 gün kamp yaptı


Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezleri tarafından izcilik kulübü üyelerinden oluşan 100 kişilik erkek ve 50 kişilik bayan 14-21 yaş aralığındaki öğrenciler; Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Edremit Su Sporları Merkezinde “Yaz Çadır Kampı” projesi kapsamında birçok farklı spor aktiviteleri ve etkinlikler ile 4 gün boyunca temiz havada çadırda kalma deneyimi yaşadılar. 14 -21 yaş arasındaki erkek öğrencileri bir önceki hafta, kız öğrencilerin ise bu haftasonu kabul edildiği çadır etkinliğinde, Van’lı gençler temiz havada çadırda kalma deneyimi yaşadı

4 gün boyunca çadırda kalan genç öğrenciler, Van Gölü’nün kıyısındaki Edremit Su Sporları Merkezinde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte sabah sporuyla başlayan çadır kampı daha sonra sabah kahvaltısının ardından satranç, masa tenisi, dart, okçuluk, plaj voleybolu, plaj futbolu, kano, kürek, yüzme ve eğitmenler tarafından ise gençlere çadır kurma teknikleri, kamp malzemeleri, teknik iz ve işaretleri gibi eğitimler verildi. Gençler geçirdikleri çadır kampının son gecesinde ise kamp ateşi başında canlı müzikle eğlenerek gece boyunca kampta olmanın tadını çıkardılar.

VAN’DA DOĞAYLA İÇ İÇE KAMP DENEYİMİ

Program sonunda açıklamalarda bulunan, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy; İl Müdürlüğümüz Gençlik Merkezleri İzcilik Kulübü bünyesinde ilimizde ilk defa gençlerimiz için 4 günlük unutulmaz bir kamp düzenledik. Farklı tarihler arasında kız ve erkek gençlerimizi ağırladığımız kampımızla ilgili velilerimiz ve gençlerimizden çok güzel dönüşler aldık.

Edremit Su Sporları Merkezimizde sabah sporu ve kahvaltı ile başlayan kampımız plaj voleybolu, plaj futbolu, masa tenisi, okçuluk, dart, kano, kürek, yüzme ve kitap okuma halkaları gibi birçok farklı etkinlikler ile dolu dolu bir kamp geçirdiler. Uzman ve eğitmenlerimiz koordinatörlüğünde birçok farklı etkinlik ve faaliyetlerin yer alacağı bu kamplarımız inşallah yıl boyunca su sporları merkezimizde devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm gençlerimize keyifli ve eğlenceli bir kamp geçirmelerini diliyor, bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza ve diğer arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2022, 12:48
YORUM EKLE