banner211

VASKİ YATIRIMI ONAYLADI

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel kurul toplantısı devam ediyor. VASKİ Genel Kurul Toplantısında 2016 yılı yatırım programı karara bağlanarak yatırımlar hakkında bilgi verildi.

VASKİ YATIRIMI ONAYLADI

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel kurul toplantısı devam ediyor. VASKİ Genel Kurul Toplantısında 2016 yılı yatırım programı karara bağlanarak yatırımlar hakkında bilgi verildi.

 

Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cahit Bozbay Başkanlığında toplanan VASKİ Genel Kuruluna İlçe Belediye Eş Başkanları, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, VASKİ Genel Müdür ve VASKİ daire başkanları katıldı. Açılış ve yoklamanın ardından VASKİ'nin 2016 yılına ilişkin yatırım programı tanıtımını yapan VASKİ Genel Müdürü Mehmet Özköseoğlu soruları cevapladı.

 

ÖZKÖSEOĞLU: BAŞARIMIZ TESPİTLERDEN KAYNAKLIDIR

Özköseoğlu verdiği cevaplarda ilk olarak şunları söyledi: “İçinde bulunduğumuz yıldaki çalışmalarımızı yeni kurulan bir kurum olmamıza rağmen başarılı buluyorum ancak eksiklerimiz de illaki olmuştur" diyen Özköseoğlu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yatırım programımızı hazırlarken yerelden sorunları tespit etme öncelikli olan yerlerden başlamaktır hedefimiz.” Dedi. Özköseoğlu ''Günü kurtarma adına değil kalıcı bir hizmet için çabalıyoruz. 80 milyon gibi bir bütçeyle 1000 yerleşim yerine, bunların çoğu köy olan şimdi ise mahalle olan yerlere hizmet götürdük. Buralarda hiç bir alt yapısı yokken hizmet vermek bu bütçeyle mümkün değil. Bu yerleşim yerlerinin sorunları tespitinde ve yatırım programımızı hazırlarken muhtarlar, belediye başkanlarımız, ilçelerde ki şube müdürlüklerimiz ve meclis üyeleriyle yaptığımız toplantılarda notlarımızı almaktayız. 2016 yılında yapacaklarımızı birlikte programlayacağız.”

 

“BİN YERLEŞİM YERİNDEN 700’ÜNE HİZMET VERDİK”

“Van ili sınırları içerisinde yaklaşık 1000 yerleşim yeri var" diyen Özköseoğlu, bunlardan 700 yerleşim yerinde hizmet yürüttük. Buralarda az sayıda içme suyu sıkıntısı olan yerler kaldı. Merkez yeni mahallelerimizde içme suyu sıkıntısı aza indirgemişiz ama kanalizasyon için ciddi bir kaynak gerekiyor. Bunlar içinde genç çalışan arkadaşlarımızla hibe destek amaçlı kaynak arayışlarımızla mümkün olacaktır.” açıklamasında bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 09:41
YORUM EKLE